1000 mil od Sebring – EL2: Toyota dwukrotnie przed Ferrari

Toyota jeszcze bardziej zwiększyła tempo w Sebring, podpisując kontrakt z nowym dubletem podczas treningu swobodnego 2. Pierwsze Ferrari zostało przesunięte o ponad sekundę.

opublikowany 15/03/2023 à 22:38

Walenty GLO

Kamui Kobayashi zabrał kolejnego dublera Toyoty do Sebring – fot. Thomas Fenêtre / DPPI

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Toyota Hybrydy GR010 jeżdżą na Florydzie coraz szybciej. Podczas drugiej bezpłatnej sesji treningowej 1000 mil Sebring, runda otwarcia sezonu 2023 WEC, dwa japońskie prototypy podpisały nowy dublet, po prototypach z Prologu. Kamui Kobayashi był najszybszy za kierownicą modelu nr 7 z najlepszym czasem okrążenia 1:46'954. Brendon Hartley znalazł się na drugiej pozycji z czasem 0”318 sekund.

Pogoń została odepchnięta o ponad sekundę Ferrari Nr 50 na trzecim miejscu. Druga sesja treningowa na dystansie 1000 mil w Sebring została w szczególności przerwana przez wywieszenie czerwonej flagi po zderzeniu Cadillaca nr 2 prowadzonego przez Richarda Westbrooka z Porsche 911 RSR – 19 nr 88 z zawodów Proton Competition prowadzony przez Ryana Hardwicka. Mimo wszystko amerykański producent plasuje swoje LMDh na czwartej pozycji, przed drugim Ferrari.

Glickenhaus robi postępy, awansując na 6. miejsce w hierarchii w 1'49''700, wyprzedzając Porsche i Peugeot. Vanwall pozostaje na ostatniej pozycji.

Po stronie LM P2 był to JOTA z numerem 28, który uplasował się na szczycie tabeli czasu pracy w 1:50:326 dzięki Floridianowi Pietro Fittipaldiemu, urodzonemu w Miami. Brazylijczyk był lepszy od dwóch United Autosports.

W LMGTE Am wyróżnił się kolejny Brazylijczyk w osobie Daniela Serry. Kierowca Ferrari ustanowił najlepszy czas w tej kategorii dla Kessel Racing z czasem 1'58''845. Nicky Catsburg po raz kolejny umieścił Corvettę na podium, wyprzedzającAston Martin Vantage AMR nr 777 firmy D'Station Racing.