Porsche zdobywa podwójną bramkę w Austin

Porsche podpisało nowy dublet pod koniec 6-godzinnego wyścigu COTA pomimo honorowego oporu. 919 Hybrid nr 2 Bernharda-Bambera-Hartleya zwyciężyło dzięki instrukcjom zespołu.

opublikowany 17/09/2017 à 02:42

Porsche a célébré un nouveau doublé aux 6 Heures du COTA à Austin (Texas) malgré une résistance honorable du Toyota Gazoo Wyścigi.

Po zdobyciu przewagi w drugiej części imprezy, 919 Hybrid nr 1 Jani-Lotterer-Tandy oddał pierwsze miejsce siostrzanemu samochodowi Bernharda-Bamber-Hartleya na osiem minut przed metą, aby zwiększyć szanse na tytuł mistrzowski załoga prowadząca Mistrzostwa. Podium uzupełnia TS050 Hybrid nr 8 firmy Bum-Sarrazin-Nakajima, który zajął 21 sekund za zwycięzcami, siostrzany samochód Conway-Kobayashiego-Lopez zajmuje czwarte miejsce.

Signatech-Alpine na powierzonym A2 odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie w LMP470 Lapierre-Menezes-Negrao. L 'Alpine zdominował kategorię pomimo krótkiej przerwy w celu wymiany tylnej części nadwozia z powodu wadliwego oświetlenia. Zespół Vaillante Rebellion zajął podium w swojej kategorii, zajmując 13. miejsce w konkursie Beche-Heinemeier Hansson-Piquet Jr, przed 31. miejscem w Canal-Prost-Senna. Pierwszą piątkę uzupełniają dwa Oreca 07 z Jackie Chan DC Racing, numer 38 z Tung-Jarvis-Laurent poprzedzający numer 37 z Cheng-Brundle-Gommendy.

AF Corse walczył o zwycięstwo w GTE Pro. Chwila Ferrari 488 GTE nr 51 z Calado-Pier Guidi wypracował sobie dobrą przewagę, która została zredukowana do zera po interwencji samochodu bezpieczeństwa i przebiciu opony. Mimo to włoski samochód był w stanie dotrzeć do mety pięć sekund przed Porsche 911 RSR z Christensen-Estre z numerem 91, drugim Ferrari AF Corse, które stanęło na podium w tej kategorii, przed Aston Martin Vantage Thiima-Sorensena i Turnera-Adam-Serry. Brytyjski producent otrzymał wyróżnienia w GTE Am drugim sukcesem w sezonie za modelem #97 Dalla Lana-Lamy-Lauda.

Zapoznaj się z analizą 6 godzin COTA przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2132 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.