Toyota nie chce się poddać w Austin

Pozostawiony w tyle w rankingach kierowców i producentów klan Toyoty nie zamierza się poddać w najbliższy weekend w Austin w Teksasie.

opublikowany 16/09/2015 à 09:48

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Toyota nie chce się poddać w Austin

Aktualni mistrzowie świata, Toyota i para! Sébastien Buemi ? Anthony'ego Davidsona w tym sezonie nie grają już w czołówce Mistrzostwa ŚwiataWytrzymałość. Potwierdzenie wzrostu mocy Porsche (zwycięzca Le Mans i toru Nürburgring) oraz powrót do czołówki Audi podczas dwóch pierwszych wydarzeń roku na Silverstone i w Belgii, spadły TS040 Hybrid na trzecie miejsce w hierarchii od rozpoczęcia działań wojennych.

Będąc za kulisami, przyszłość TS050 jest już w głowach ludzijapoński zespół i jego kierowcy nie mają zamiaru się tak łatwo poddać, gdy zbliżają się ostatnie wydarzenia roku 2015. W duchu zeszłorocznych kwalifikacji w Austin w Teksasie i dominacji na początku wyścigu na torze Circuit of the Americas, Toyota doświadczył prawa Audi w warunkach utrudnionych przez nadejście deszczu.

„Damy z siebie wszystko w Austin, chociaż wygląda na to, że nie będzie to łatwy wyścig ze względu na silną konkurencję i trudne warunki. Będziemy nadal robić co w naszej mocy przyjmując dobrą strategię i nie popełniając błędów. Trudno będzie przeciwstawić się naszym przeciwnikom, widzieliśmy, jak silni są, ale nie zamierzamy się poddawać. » przyznaje Stéphane Sarrazin, który wystąpi jego powrót do WRC na Korsyce pomiędzy Austinem i Fuji.

Pod numerem 1, Kazuki Nakajima zadebiutuje w wielkim stylu WEC na tej trasie. Zwycięzca Autopolis w Super Formule w ubiegły weekend Japończyk uważa, że ​​Toyota nie powinna patrzeć w stronę konkurencji. „Wiemy, że nasi przeciwnicy są w tej chwili bardzo silni, ale skupimy się na własnym przygotowaniu, z naciskiem na nasze występy wyścigowe. Będzie to trudne, ale jestem zdeterminowany. »

0 Zobacz komentarze)