WEC – Austin: Porsche dominuje w kwalifikacjach

Porsche zdominowało kwalifikacje do 6-godzinnego wyścigu na torze Circuit of the Americas w Austin. Audi traci ponad sekundę.

opublikowany 19/09/2015 à 01:52

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Austin: Porsche dominuje w kwalifikacjach

Testy przed 6-godzinnym wyścigiem Circuit of the Americas w Austin (Teksas) zapoczątkowały tendencję, która nie uległa odwróceniu podczas kwalifikacji. Porsche zmonopolizował pierwszą linię18. miejsce Neela Janiego i Marca Lieba zdobyli pole position ze średnią 1:46”211, mając zaledwie jedną dziesiątą przewagi nad numerem 17. Timo Bernhardem i Brendon Hartley. Producent ze Stuttgartu pozostaje niepokonany w kwalifikacjach w tym sezonie.

Audi obwinia cios wskazując ponad sekundę za 919 Hybrid, numerem 8 Loic Duval i Oliver Jarvis przed numerem 7 Marcela Fässlera i André Lotterera. Wynik jest jeszcze trudniejszy Toyota w tym hybrydy TS040, które straciły ponad 2 sekundy do pole position.

KCMG Oreca 05 przez Bradleya-Lapierre-Howson po raz kolejny był najszybszy w kategorii w ćwiczeniach kwalifikacyjnych ze średnią 1’56”834. Nr 47 z niebieską barwą q poprzedzoną dwa Ligiery JS P2 z G-Drive Racing, numer 26 Sama Birda i Romana Rusinova jest o 6 dziesiątych przewagi nad numerem 28 Yacamana-Derani-Gonzaleza. Chińska ekipa straciła jednak pole position i będzie musiała startować z tyłu peletonu. Stewardzi ukarali manewr Matta Howsona, który po zatrzymaniu się przed wyjazdem z boksów pojechał w złym kierunku.

G-Drive Racing Ligier JS P2 z Bird-Canal-Rusinov odziedziczył pierwszą pozycję w kategorii, wyprzedzając siostrzany samochód nr 28 Gustavo Yacamana i Luisa Felipe Deraniego. Ligier nr 20 ESM Ryana Dalziela i Davida Heinemeiera Hanssona wyróżnia się zajęciem 3. pozycji przedAlpine A450b autorstwa Nelsona Panciatici i Paula Loupa Chatina.

W GTE Pro tak 'SAston Martin Nie 99 Stanaway-Rees-MacDowall, który zdobył pole position ze średnią 2’06”134. Najbliżej jest numer 911 91 RSR Christensen-Lietz, dwie dziesiąte sekundy za nim, przed dwoma pozostałymi Vantages Turner-Adam i Nygaard-Sörensen.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Ferrari z AF Corse znajdują się za drugim Porsche, które plasuje się w pierwszej piątce w kategorii ze stratą niecałe pół sekundy do referencji. Porsche nr 77 Dempsey-Proton Racing prowadzone przez Dempsey-Long-Seefrieda prowadzi w GTE Am ze średnią 2:08.

Wyścig 6 godzin na torze Circuit of the Americas zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę 20 września od północy (czasu francuskiego).

Film przedstawiający najważniejsze momenty kwalifikacji do 6-godzinnego wyścigu na torze Circuit of the Americas

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz