WEC – Porsche zdobywa tytuł w Szanghaju

Porsche notuje kolejny dublet podczas 6. godziny w Szanghaju, odnosząc czwarte z rzędu zwycięstwo 919 Hybrid nr 17 Bernharda-Hartleya-Webbera.

opublikowany 01/11/2015 à 10:10

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Porsche zdobywa tytuł w Szanghaju

Porsche pozostaje bezkonkurencyjny na koniec 6-godzinnego wyścigu w Szanghaju (Chiny), podczas którego marka ze Stuttgartu zdobywa kolejny podwójny wynik. Hybryda Bernharda-Hartleya-Webbera nr 919 17 odnosi czwarte zwycięstwo z rzędu poprzedzający numer 18 Dumasa-Lieba-Janiego, któremu udało się awansować na drugie miejsce. Niemiecki producent zdobywa swój 13. tytuł producenta w kategorii wytrzymałościowej. To jego pierwszy tytuł mistrza świata od 1986 roku.

Po pierwszych godzinach rywalizacji na mokrym torze z Porsche, Audi wróciło na właściwe tory. R18 e-tron quattro nr 7 marki Tréluyer-Fässler-Lotterer uzupełnia podium przed Toyota które kończą się w kilku rundach.

L 'Alpine A450b z Panciatici-Chatin-Dillmann zdobywa swój pierwszy sukces w sezonie w LMP2 przed Ligierem JS P2 z numerem 26 z G-Drive Racing zespołu Rusinov-Canal-Bird. Zawodnik Oreca 05 KCMG drużyny Howson-Tandy-Bradley wykorzystał fakt, że Ricardo Gonzalez wypadł z toru w drugim Ligierze JS P2 rosyjskiej drużyny i zajął trzecie miejsce w kategorii.

Zespół Manthey dodaje Porsche trochę więcej szczęścia wygrywając w GTE Pro z numerem 911 91 RSR firmy Christensen-Lietz i zwycięsko przed Ferrari AF Corse nr 51 Bruni-Vilandera i drugie Porsche prowadzone przez Makowieckiego-Pileta. AF Corse pociesza się zwycięstwem w GTE Am drużyny nr 83 z Perrodo-Collard-Aguas.

Podsumowanie wideo 6 godzin w Szanghaju

Zapoznaj się z analizą 6 godzin Szanghaju przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2036 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach i od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)