Wyścig mistrza Formuły E Vandoorne u siebie

Stoffel Vandoorne wygrał wirtualne mistrzostwa Formuły E Race at Home Challenge po finałowych zmaganiach na torze w Berlinie.

opublikowany 08/06/2020 à 11:04

Stoffel Vandoorne nie wygra ostatniej imprezy turnieju Formuła E Race at Home Challenge rozegrany w ostatnią niedzielę na berlińskim torze na platformie rFactor 2. Wyróżnienie to przypadło Oliverowi Rowlandowi, który zwyciężył w najlepszym czasie od czasu podwojenia punktów w ostatniej rundzie.

Niemniej jednak, zajmując drugie miejsce, mieszkaniec Mercedes-Benz EQ Formula E Team zajął pierwsze miejsce w tabeli z 24 punktami przewagi nad Pascalem Wehrleinem, a zwycięzca finału zajął 3. miejsce z 32 punktami straty do mistrza.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że po 8 tygodniach wirtualnych wyścigów udało mi się wygrać Race at Home Challenge, – skomentował Belg. W tym okresie przeżyliśmy kilka wspaniałych wydarzeń, podczas których zdobyłem kilka pole position i podium, a także zwyciężyłem. Być może mogliśmy odnieść inny sukces, ale ostatecznie to nasza konsekwencja odegrała rolę. »

Mercedes nie przegrywał półfinałami, ponieważ gwiazdorski producent zdobył także mistrzostwo producentów, mając 21 punktów przewagi nad Nissan e.dams i 40 punktów nad Mahindra Racing. DS Techeetah zajął 9. miejsce.