Ferrari Challenge – Thomas Neubauer w sprincie

Wyścig Ferrari Challenge otwierający 24-godzinny wyścig Le Mans został niestety ograniczony do procesji za samochodem bezpieczeństwa.

opublikowany 10/06/2023 à 10:12

Gautier uspokaja

Prestiżowe zwycięstwo Thomasa Neubauera © Ferrari Races

Wielki obwód 24 godziny Le Mans został dziś rano zaszczycony prestiżowym otwarciem czwartej rundy sezonu Ferrari Rzuć wyzwanie Europie. 70 kierowców różnych kategorii wyruszyło na tor zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem setnej edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Piękna sceneria dla Ferrari Challenge © Ferrari Races

Niestety samochód bezpieczeństwa musiał zostać uruchomiony już po 9 minutach wyścigu. Neutralizacja była nieunikniona po wypadku pomiędzy Mulsanne i Indianapolis w następstwie eksplozji opony. Uszkodzone barierki, wyścig na długi czas został zneutralizowany, ale na szczęście udało się go wznowić na 1 okrążenie, co pozwoliło Thomasowi Neubauerowi wygrać pod flagą w szachownicę, a nie pod żółtymi flagami.

Sesja kwalifikacyjna pozwoliła Neubauerowi (Charles Pozzi GT Racing) zdobyć upragnione pole position w Trofeo Pirelli, a Manuela Gostner (CDP – MP Racing) ustanowiła najlepszy czas w Coppa Shell.

Przez 35 minut wyścigów spodziewaliśmy się włosko-francuskiej bitwy w głównej kategorii Ferrari Challenge, w której Thomas Neubauer, aktualny mistrz tej kategorii, zmierzy się z obecnym europejskim liderem rankingów Eliseo Donno. Neubauer wykonał dwa doskonałe starty, od razu robiąc kilka kroków do przodu, aby nigdy się nie martwić.