Shane van Gisbergen koronowany po raz drugi z rzędu

Zwycięzca Gold Coast 500 Shane van Gisbergen zdobył swój drugi z rzędu tytuł Supercars na 3 wyścigi w kalendarzu pod koniec wyjątkowego sezonu.

opublikowany 29/10/2022 à 10:23

Doriana Grangiera

Shane van Gisbergen zdominował sezon Supersamochodów 2022 całkowicie! © Supersamochody

Pytaniem nie było kto, ale kiedy. Kiedy Shane van Gisbergen zdobyłby drugi tytuł w kategorii Supercars? Odpowiedź padła zatem podczas wyścigu Gold Coast 2. Dzięki zwycięstwu w Surfers Paradise Nowozelandczyk został jedenastym kierowcą, który wygrał dwa kolejne mistrzostwa Supercars.

Pilot z czerwony Byk Ampol Racing zdobył swój trzeci tytuł Supercars, po zdobytych w 3 i 2016 roku, a wszystkie zdobyte dzięki Triple Eight. To dziesiąte mistrzostwo kierowców dla Triple Eight, co stawia je na równi z Dick Johnson Racing. Droga Van Gisbergena do tytułu mistrza w 2021 roku to wynik serii 10 zwycięstw, co stanowi rekord w mistrzostwach Oceanii.

33-latek odniósł zwycięstwo w Surfers Paradise z przewagą 16,8 sekundy nad Davidem Reynoldsem po kontrolowanym wyścigu od startu do mety. „Aby dojechać, musieliśmy pokonać tylko jeden samochód, ale zabiliśmy wszystkich (sic!), powiedział Shane van Gisbergen po przybyciu na miejsce. To było niesamowite, na początku była to wielka bitwa, Dave [Reynolds] jechał imponująco. Podobało mi się ściganie się z nim, minęło trochę czasu. » Oczywiście trzykrotny mistrz Supercars podziękował swojemu zespołowi za ten wspaniały sezon. „Dzięki Red Bull Ampol Racing. Co za rok, to była świetna zabawa! Z pewnością to coś wyjątkowego widzieć chłopaków, po całym wysiłku, jaki włożyli, nasze samochody spisują się tak dobrze. Jestem zachwycona, ciężko to opisać słowami. »

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.