DTM-C1: Glock prowadzi BMW w Oschersleben

Timo Glock odniósł swoje drugie zwycięstwo w DTM, wygrywając pierwszy wyścig w Oschersleben, gdzie BMW dominowało na boisku.

opublikowany 12/09/2015 à 16:15

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

DTM-C1: Glock prowadzi BMW w Oschersleben

Timo Glock odniósł drugie zwycięstwo w karierze DTM po zdominowaniu pierwszego wyścigu w Oschersleben (Niemcy), gdzie wystartował z pole position. Były pilot F1 utrzymał przewagę do mety w imprezie naznaczonej kilkoma długimi przerwami po wielokrotnych zderzeniach w peletonie i ok dominacja BMW który zajmuje 4 pierwsze miejsca, plasując 7 samochodów w pierwszej ósemce.

Tym samym podium uzupełnili Bruno Spengler i Antonio Félix da Costa który zyskał na bitwie pomiędzy Augusto Farfus i Tom Blomqvist na samym początku wyścigu, aby wykorzystać przewagę. Brazylijczykowi ostatecznie nie udało się stanąć na podium z przodu Pascal Wehrlein, pierwszy pilot Mercedes, która skorzystała na słabym występie Mattias Ekström (Audi) zajmuje dopiero 14. miejsce po problemach mechanicznych w kwalifikacjach i odzyskuje prowadzenie w mistrzostwach z 4 punktami przewagi nad podwójnym mistrzem.

Maksym Marcin (BMW) zajęło miejsce tuż za punktacją, zyskując tylko jedną pozycję, podczas gdy Adriana Tambay’a (Audi) zajął 17. miejsce.

Pełny film z wyścigu 1

Drugi wyścig DTM na torze Oschersleben odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 września, a transmisję na żywo będzie można śledzić na AUTOhebdo.fr od 13:15.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz