DTM-C1: Maxime Martin wygrywa na torze Nürburgring

Maxime Martin odniósł swoje drugie zwycięstwo w DTM, wygrywając pierwszy wyścig na torze Nürburgring, podczas którego doszło do licznych kontaktów.

opublikowany 26/09/2015 à 15:13

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

DTM-C1: Maxime Martin wygrywa na torze Nürburgring

Maksym Marcin (BMW) odniosło drugie zwycięstwo na torze Nürburgring w DTM wygrywając wyścig 1, w którym startował z pierwszego rzędu. Belg wykorzystał kiepski start opiekuna pole position Lucas Auer (Mercedes) i opierał się kontaktowi z Pascal Wehrlein (Mercedes) aby utrzymać kontrolę nad wyścigiem, został szybko zneutralizowany po wypadku pomiędzy kierowcami Audi Jamiego Greena i Miguela Moliny.

Po spadku na czwarte miejsce i wyjaśnieniu się Maxime'owi Martinowi w przerwie, lider mistrzostw wspiął się na ostatni stopień podium, plasując się za nim Edoardo Mortara (Audi) i przed C63 AMG DTM o Gary Paffett, Maximilian Götz i Lucas Auer.

Po starcie z 17. pozycji Mattias Ekström (Audi) wspięło się na dziesiątą pozycję, oszczędzając punkt. Mimo to Szwed został przyłapany w mistrzostwach przez Edoardo Mortarę z jednopunktową przewagą. Pascal Wehrlein ma obecnie 27 jednostek przewagi.

Kwalifikacje do 2. wyścigu DTM na torze Nürburgring odbędą się w najbliższą niedzielę, 27 września, o godzinie 10:55, a start o 13:35.

Pełny film z wyścigu 1

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz