DTM-C1: Mistrz Wehrleina, Scheider powraca do sukcesu

Pascal Wehrlein zdobył tytuł kierowcy 2015, zajmując ósme miejsce w pierwszym wyścigu weekendu, zdominowanym przez Timo Scheidera.

opublikowany 17/10/2015 à 14:33

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

DTM-C1: Mistrz Wehrleina, Scheider powraca do sukcesu

Mając wygodną przewagę w finale mistrzostw w 2015 roku na torze Hockenheim, Pascal Wehrlein zakończył swoją pierwszą próbę zdobycia tytułu kierowców DTM. Pilot Mercedes przeszedł przez pułapki bardzo konkurencyjnego pierwszego wyścigu, który ostatecznie uśmiechnął się do Audi RS 5 Timo Scheidera.

Jednak Maxime Martin (BMW) miał najlepszy start z pole position, przed Scheiderem, natomiast Mattias Ekström (Audi) spóźnił się na start i stracił kilka miejsc. W peletonie kilka kontaktów spowodowało stratę Adriena Tambay'a (Audi) potrąconego przez Bruno Spenglera (BMW). Edoardo Mortara (Audi), kolejny pretendent do tytułu obok Pascala Wehrleina (Mercedes) i Ekströma, będzie zmuszony wrócić do boksów z powodu przebicia opony.

Podczas gdy Timo Scheiderowi udało się przejąć prowadzenie w wyścigu od Martina, do akcji wkroczył samochód bezpieczeństwa po kolejnym kontakcie Gary'ego Paffetta (Mercedes? ART Grand Prix) z Miguelem Moliną (Audi). Po ponownym uruchomieniu Scheider utrzyma przewagę nad Martinem, do której będzie mógł lecieć pierwsze zwycięstwo od 2010 roku.

W walce o tytuł Pascal Wehrlein zajmie dziewiąte miejsce, co jest wystarczającym wynikiem dla gwiazdorskiego kierowcy testowego F1 zabezpieczyć tytuł Kierowcy (stając się najmłodszym utytułowanym kierowcą) po niepowodzeniach rywali. Edoardo Mortara, ukarany przejazdem za kontakt z Timo Glockiem (BMW), w końcu będzie zmuszony wycofać się (wibracje), natomiast Mattias Ekström, wrzucony wcześniej w korkociąg przez Roberta Wickensa (Mercedes ), nie poradzi sobie lepiej niż dziewiąty.

Jamie Green był drugi przed Maxime Martinem, a Paul Di Resta (Mercedes) nie stanął na podium.

>>>>> Wyścig wideo 1 Hockenheim <<<<

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz