DTM-C1: Wehrlein wygrywa w Moskwie, Ekström odchodzi na emeryturę

Pascal Wehrlein wykorzystał zwycięstwo w pierwszym wyścigu w Moskwie i objął prowadzenie w DTM kosztem odchodzącego na emeryturę Mattiasa Ekströma.

opublikowany 29/08/2015 à 16:41

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

DTM-C1: Wehrlein wygrywa w Moskwie, Ekström odchodzi na emeryturę

Pascal Wehrlein (Mercedes) objął prowadzenie w Mistrzostwach, wygrywając wyścig 1 DTM w Moskwie (Rosja) charakteryzowały się dwiema długimi przerwami, druga związana z wypadkiem byłego przywódcy Mattias Ekström (Audi’a).

Marco Wittmana (BMW) starał się utrzymać przewagę pole position nad rodakiem, wykorzystując w szczególności dwa samochody bezpieczeństwa. „Zrobiłem wszystko, aby mu się przeciwstawić, ale był wyraźnie szybszy ode mnie. To podium to i tak wynik zadowalający”, rozpoznał opiekuna tyczki.

Wyścig został natychmiast zneutralizowany po imponującym zderzeniu pomiędzy Michael Molina (Audi) i Christiana Vietorisa (Mercedes) na początku. Druga przerwa nastąpiła po kontakcie Mattiasa Ekströma próbującego wyprzedzić Timo Glock (BMW) na 4. miejscu, oba samochody wylądowały w ścianie opony. Szwed został ukarany pod koniec wyścigu.

Drugie zwycięstwo w sezonie Pascala Wehrleina, po sukcesie na torze Norisring (Niemcy) w czerwcu ubiegłego roku, pozwala mu mieć 8 punktów przewagi nad Mattiasem Ekströmem w klasyfikacji kierowców, a jednocześnie Edoardo Mortara (Audi) zajmuje 3. miejsce, 13 jednostek za nowym liderem, po zajęciu 6. miejsca za nowym liderem Brunona Spenglera (BMW), która uzyskała przewagę Jamiego Greena (Audi) w ostatnich chwilach Daniel Juncadella (Mercedes) uzupełnił pierwszą piątkę.

Adriana Tambay’a (Audi) wycofało się, prawdopodobnie z powodu problemu mechanicznego. Maksym Marcin (BMW) zajął 18. miejsce. Za swój debiut w tej dyscyplinie Antonio Giovinazzi (Audi) zajęło ostatnie miejsce.

Obejrzyj cały pierwszy wyścig DTM w Moskwie

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz