DTM – Surowe sankcje dla Audi

W następstwie kontrowersji wokół Red Bull Ring DMSB wydał ciężki werdykt dla Audi, doktora Ullricha i kierowcy Timo Scheidera.

opublikowany 26/08/2015 à 16:50

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

DTM – Surowe sankcje dla Audi

Przydałoby się małe przypomnienie faktów. W niedzielę 2 sierpnia na koniec wyścigu pomiędzy Audi Timo Scheidera a zespołem Audi rozpoczęła się trójstronna bitwa. Mercedes autorstwa Pascala Wehrleina i Roberta Wickensa. Dwa samochody gwiazdy początkowo pokonały RS 5 podwójnego mistrza DTM na drugim zakręcie toru Spielberga.

Jednak na następnym zakręcie Scheider uderzył w tył mercedesa Wickensa, zabierając go ze sobą do żwirowej pułapki Wehrleina. Kontrowersje budzi fakt, że wiadomość usłyszana w radiu na kilka chwil przed incydentem została ogłoszona w języku niemieckim „Wypchnij to”.

Zdanie prosto z ust doktora Wolfganga Ullricha, szef Audi Sport. Scheider zostanie ostatecznie wykluczony z wyściguoraz sprawa wniesiona do DMSB, organu zarządzającego niemieckim sportem motorowym.

Ten ostatni właśnie ogłosił wyrok i jest on ciężki dla Audi i jego kierowcy, uznanego za winnego niesportowego zachowania. Timo Scheider zawieszony na weekendową imprezę w Moskwie. W przypadku Audi kara mierzona jest punktami straconymi w mistrzostwach (62 zdobyte w Austrii), ale także karą finansową, ponieważ 200 000 euro kary zostały zadane obrączkowanemu piętnu.

Od tego czasu kara dla doktora Ullricha jest również dotkliwa Szef Audi Sport nie będzie już wpuszczany do pitlane do końca sezonu i nie będzie mógł uzyskać dostępu do radia. Audi zdecydowało się nie składać apelacji tych decyzji.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz