C2: Paffett odniósł kolejne zwycięstwo na torze Lausitzring

Mistrz z 2005 roku wygrał wyścig znacznie spokojniejszy niż dzień wcześniej, przed Wittmannem i Wehrleinem.

opublikowany 20/05/2018 à 14:55

Bernard

Po otwarciu sezonu w Hockenheim (Niemcy) Gary Paffett odniósł drugie zwycięstwo w sezonie DTM, tym razem na torze Lausitzring (Niemcy). Brytyjczyk, który startował z trzeciego miejsca, nie wpadł w panikę i stawił się w gronie pretendentów do tytułu.

Mistrz DTM w 2005 roku, Gary Paffett, po spokojnym wyścigu, zajął pierwsze miejsce. Samochód bezpieczeństwa pozostał zaparkowany w boksie i nie doszło do żadnych incydentów, w przeciwieństwie do sobotniego wyścigu, naznaczonego imponującą katastrofą René Rasta (Audi). W tę niedzielę wycofano także posiadacza tytułu, jego samochód został zniszczony, a lekarze nie wyrazili na to zgody.

Startujący z pole position Philipp Eng (BMW) spadł z rankingów i zajął siódme miejsce. Interesów bawarskiego producenta bronił m.in Marco Wittmana, drugi. W 2018 roku, po okresie Formuła 1, Pascal Wehrlein (Mercedes) zdobywa podium (3. miejsce).

Pierwsze Audi zajmuje dopiero szóste miejsce, na czele którego stoi Brytyjczyk Jamie Green. Francuski Loic Duval (Audi) o włos zabrakło punktów i zajął 13. miejsce.