Drugie zwycięstwo Kelvina van der Linde, Lawson w Zolder

Kelvin van der Linde (Abt) wygrał pierwszy wyścig weekendu w Zolder. Wyprzedza Mike'a Rockenfellera (Abt) i Alexa Albona (AF Corse). Liam Lawson, drugi w klasyfikacji kierowców, nie przejechał pierwszego okrążenia.

opublikowany 07/08/2021 à 15:01

Quentina DUBOISA

Kelvin van der Linde (Abt) odnotowuje swoje drugie zwycięstwo w sezonie na torze Zolder. Kierowca Audi nr 3 jest pierwszym, który podwoi stawkę w 2021 roku, po zwycięstwie na Monzy. Umacnia w ten sposób swoją przewagę w mistrzostwach, ponieważ jego wicemistrz Liam Lawson (AF Corse) nie przeszedł pierwszej rundy. Australijczyk uległ wypadkowi i musiał wycofać się z zawodów, tracąc duże punkty w mistrzostwach.

Zespół Abt Sportsline strzelił nawet podwójną bramkę w Belgii, a Mike Rockenfeller (Abt) zajął drugie miejsce. Podium uzupełnia Alex Albon na Ferrari nr 23 AF Corse. Trzej kierowcy dojechali do mety w niecałe dwie sekundy pod flagą w szachownicę.

Z tyłu nikt nie był w stanie dotrzymać tempa czołowej trójce. Na czwartej pozycji na pierwszym znajduje się Vincent Abril (Team HRT). Mercedes 22 sekundy do lidera w wyścigu. Pierwszą piątkę uzupełnia Marco Wittemann (Walkenhorst Motorsport) w BMW nr 5.

Za swój debiut w DTM, były pilot F1 Christian Klien miał trudny wyścig, kończąc wyścig na 12. pozycji za Timo Glockiem.

Drugi wyścig weekendu w Zolder zaplanowano na niedzielę 8 sierpnia o godzinie 13:30.