DTM – tytuł dla Rockenfellera, zaszczyty dla Farfusa

Mike Rockenfeller zdobywa swój pierwszy tytuł DTM po tym, jak ponownie zajął drugie miejsce w Zandvoort, za Augusto Farfusem, który odnotował swoje drugie zwycięstwo z rzędu.

opublikowany 29/09/2013 à 15:27

Dupuis

Marco Wittmann (BMW) nie cieszył się długo przewagą pole position w Zandvoort. Niemiec został wyprzedzony, gdy zgasły światła, Augusto Farfus (BMW), który ruszył wraz z nim na linię frontu. Brazylijczyka ścigał jego rywal Mike Rockenfeller (Audi), który również szybko pozbył się M3 DTM od polemana, ale któremu nie udało się zmniejszyć opóźnienia na liderze wyścigu. Pozycje na czele wyścigu nie uległy już zmianie, ale nowy sukces Augusto Farfusa, który notuje swoje trzecie zwycięstwo w sezonie i drugie z rzędu po Oscherslebenie, nie wystarczy, aby w wystarczającym stopniu zmniejszyć stratę do lidera tabeli Mistrzostwa, który zostaje pierwszym zwycięzcą w 24 godziny Le Mans zdobył koronę DTM po Laurencie Aiello w 2002 roku.

Mimo to końcówka wyścigu była ożywiona po interwencji samochodu bezpieczeństwa, który spowodował kontakt Jamiego Greena z Dirkiem Wernerem na końcu prostej w boksie, który z pełną prędkością wjechał w żwirową pułapkę. Timo Scheider (Audi) zapewnił sobie swoje pierwsze podium w tej dyscyplinie, pozwalając Rocky'emu zająć drugie miejsce po drugiej serii zatrzymań. Mattias Ekström (Audi) wykorzystał swoje miękkie opony, aby w ostatnim przejeździe przesunąć się na wyższą pozycję i wspiąć się na czwarte miejsce, przed Marco Wittmannem i Adrianem Tambayem (Audi), którzy po raz czwarty z rzędu zdobyli punkty. Joey Hand (BMW) i Filipe Albuquerque (Audi) podążają za Garym Paffettem, który podnosi pierwszy Mercedes na dziewiątym miejscu. Pierwszą dziesiątkę uzupełnia RS 5 DTM Miguela Moliny. Timo Glock (BMW) zajmuje dopiero 18. miejsce.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z DTM w Zandvoort, sporządzoną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 1929 AUTOhebdo, dostępną od wtorku w wersji cyfrowej na wszystkich platformach i od środy w kioskach.