DTM – Robert Wickens, pierwszy wielki sukces na torze Nürburgring

Nazwany zwycięzcą na Norisring po dyskwalifikacji Mattiasa Ekströma, po czym został przeklasyfikowany na drugie miejsce, z kanadyjskimi kieszeniami, tym razem na serio, był to jego pierwszy sukces w DTM.

opublikowany 18/08/2013 à 14:57

Tym razem dzieje się to naprawdę! Robert Wickens zwyciężył w 7. rundzie turnieju DTM 2013 na torze Nürburgring. Kanadyjczyk zaangażował się w Mercedes Klasa C Coupé AMG wykazała się bardzo dobrze na mokrym torze na początku wyścigu, osiągając w szczególności rewelacyjne wyprzedzenie na zewnątrz Augusto Farfusa (BMW M3 DTM) i Adriena Tambay'a (Audi RS 5 DTM). ). Choć tor stopniowo wysychał, nic nie stało na przeszkodzie, aby rodak z Toronto odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tej kategorii, w której startuje od zeszłego roku. Nazwany zwycięzcą na cześć Norisringu kiedy Audi Mattiasa Ekströma zostało wycofane ze służby, kierowca Mercedesa został następnie przeklasyfikowany na drugie miejsce kiedy zdecydowano, że wydarzenie pozostanie bez zwycięzcy. W najbliższą niedzielę Wickens może być zadowolony, że mistrzowską ręką odniósł swój pierwszy sukces.

Za zwycięzcą dnia na podium znajdziemy Augusto Farfusa (BMW M3 DTM), który startował z pole positioni Christian Vietoris, również w mercedesie. Oportunista podczas startu przerwanego przez deszcz Mike Rockenfeller (Audi RS 5 DTM) zdecydował się zmienić strategię i bardzo wcześnie założyć mokre opony. Zwycięski zakład, który pozwoli mu zająć 4. miejsce, znacznie wyprzedzając Bruno Spenglera (BMW M3 DTM), który zajął 14. miejsce i który do tej pory był jego bezpośrednim przeciwnikiem w walce o tytuł. W rezultacie Niemiec ma obecnie 35 punktów przewagi nad Vietorisem i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców. Jeśli chodzi o aktualnego mistrza, zajmuje on 4. pozycję z 67 punktami, a do podziału pozostały już tylko trzy wyścigi i 75 punktów do podziału.

Drugi w pewnym momencie wyścigu Adrien Tambay (Audi RS 5 DTM) ponownie uzyskał honorowy wynik, zajmując 6. miejsce.