DTM – Wittmann odnosi pierwszy sukces na Hockenheim

Marco Wittmann odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w DTM, wyprzedzając Mattiasa Ekströma z Audi i zdobywcę pole position Adriena Tambay'a.

opublikowany 04/05/2014 à 15:58

Adrien Tambay wywołał sensację zdobywając pierwsze pole position w swojej karierze DTM na pierwszy wyścig sezonu na torze Hockenheim. Kierowca Audi utrzymał przewagę pole position, gdy zgasły światła, ale na drugim okrążeniu został wyprzedzony przez BMW Marco Wittmanna. Miejscowy kierowca utrzymał prowadzenie aż do mety, odnosząc swój pierwszy sukces w tej dyscyplinie. Francuz w końcu stanął na ostatnim stopniu podium po tym, jak Mattias Ekström zastosował znakomitą strategię, startując na standardowych oponach.

Szwed nie był jedynym, który zyskał miejsca w boksach, ponieważ panujący mistrz Mike Rockenfeller zajął miejsce tuż za podium przed BMW Timo Glocka. Edoardo Mortara również zastosował tę strategię, startując z szóstego miejsca na starcie po dyskwalifikacji Miguela Moliny, ale Włoch wycofał się z powodu przebicia opony. Tym samym Bruno Spengler plasuje się na szóstym miejscu, przed Martinem Tomczykiem i Augusto Farfusem w M4 DTM. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Timo Scheider i Joey Hand.

Mercedes cierpiał przez cały weekend na torze Hockenheim, a ostateczny wynik jest okrutny dla gwiazdorskiego producenta, który nie umieszcza w punktacji żadnego AMG C Coupé, a Pascal Wehrlein uplasował się na 11. pozycji. Wracając do dyscypliny po zdobyciu tytułu w 2010 roku, Paul di Resta zajął dopiero 14. miejsce. Jeśli chodzi o debiutanta Witalija Pietrowa, swoje pierwsze zawody DTM zakończył na 17. pozycji.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z DTM w Hockneheim, sporządzoną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 1959 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.