Nico Müller odzyskuje zwycięstwo w Misano

Nico Müller odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w DTM od trzech lat, wygrywając drugi wyścig na torze Misano, przed Philippem Engiem i René Rastem.

opublikowany 09/06/2019 à 15:17

Nico Müller (Audi) odniósł swój pierwszy sukces w DTM od 2016 roku wygrywając 2. wyścig w Misano (Włochy). Szwajcarka startowała z czwartej linii i walczyła w czołówce. Następnie szwajcarski kierowca wykorzystał przebicie opony RS 4 DTM lidera René Rasta, aby objąć prowadzenie w wyścigu i podpisać swoje pierwsze zwycięstwo od 5 roku.

Philipp Eng (BMW), startujący z dopiero 9. miejsca, zaliczył bardzo dobry start i zdołał zyskać przewagę nad René Rastem, który mimo problemów z oponami stanął na podium.

Robin Frijns (Audi) nie stanął na podium po obróceniu się po kontakcie z kolegą z drużyny Loic Duval. Francuz został ukarany przejazdem i ostatecznie zajął 11. miejsce.

Pietro Fittipaldi (Audi), następca Jamiego Greena, po raz pierwszy w DTM znalazł się w czołowej piątce. Rezerwista z Haas pokonał Joela Erikssona (BMW), który wygrał swój pojedynek z Jonathanem Aberdeinem (Audi). Bruno Spengler (BMW), Sheldon van der Linde (BMW) i Mike Rockenfeller (Audi) uzupełnili pierwszą dziesiątkę.

Andrea Dovizioso (Audi) walczył o punkty, ale w końcówce wyścigu wykręcił się. Pilot MotoGP Ostatecznie dobiegł do mety na 15. i ostatnim miejscu w klasyfikacji.

Marco Wittmann (BMW) walczył na pierwszych pozycjach, zanim kontakt zmusił go do wycofania się.

René Rast utrzymuje prowadzenie w mistrzostwach z 10 punktami przewagi nad Philippem Eng. Nico Müller jest obecnie na 3. miejscu, ze stratą 17 punktów do Niemca.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z DTM w Misano w numerze 2220 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od tej środy w kioskach.