Nürburgring – Wyścig 1: Sheldon van der Linde wygrywa na koniec oczekiwania

Po 4-godzinnym opóźnieniu spowodowanym mgłą Sheldon van der Linde wygrał pierwszy wyścig na torze Nürburgring i przejął kontrolę nad mistrzostwami DTM.

opublikowany 27/08/2022 à 18:31

Doriana Grangiera

Zwycięstwo i prowadzenie w mistrzostwach dla Sheldona van der Linde © Zdjęcie: Hoch Zwei

Trzy godziny i czterdzieści pięć minut. To jest czas trwania przełożenia Wyścigu 1 w DTM. Powód ? Gęsta mgła na torze Nürburgring, która nie chciała się rozwiać. Zaplanowany na 13:30 wyjazd został najpierw przesunięty o godzinę, a następnie przełożony na czas nieokreślony w oczekiwaniu na poprawę pogody. Wreszcie mgła ustąpiła miejsca pokazowi pod koniec popołudnia, który rozpoczął się o 17:15.

Siatka, utworzona według klasyfikacji mistrzowskiej od kwalifikacje zostały odwołane w sobotę rano, dlatego lider Mirko Bortolotti wystartował z pole position, przed swoim wicemistrzem Sheldonem van der Linde. Na starcie Felipe Fraga był w stanie lepiej rozgrzać opony i objął prowadzenie pod koniec pierwszego okrążenia, startując z 6. pozycji.

Po pit stopie kierowca Ferrari AF Corsa czerwony Byk, będący wówczas na czele, został uderzony przez Lamborghini GRT Bortolottiego na 29. okrążeniu. Włoch, który zbliżał się do Brazylijczyka, próbował wyprzedzić go od wewnętrznej strony w ostatnim zakręcie, ale Fraga zamknął drzwi i obaj kierowcy obrócili się.

W zasadzce Sheldon van der Linde wykorzystał okazję, aby odnieść swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie i odzyskać prowadzenie w mistrzostwach. Południowoafrykański zawodnik wykorzystał odejście Bortolottiego na emeryturę i uzyskał niewielką przewagę z 3-punktową przewagą przed zaplanowanym na drugi wyścig wyścigiem, o ile oczywiście nie wystąpią nieprzewidziane zdarzenia, które odbędzie się w niedzielę o 16:2. Jego brat Kelvin van der Linde i Ricardo Feller uzupełniają podium. Najmłodszy kierowca mistrzostw DTM Theo Oeverhaus w swoim pierwszym wyścigu zajął 13. miejsce.