René Rast i Audi jako dobrzy stratedzy w Zandvoort

René Rast wygrał drugi wyścig DTM w Zandvoort po pit stopie na koniec pierwszego okrążenia. To pierwszy sukces ustępującego mistrza i Audi Sport w 2018 roku.

opublikowany 15/07/2018 à 14:55

Pierre Tassel

René Rast (Audi) wykonał w tę niedzielę w Zandvoort fajny strategiczny trik przeciwko konkurencji i odniósł swój pierwszy sukces w tym roku DTM. Jest to także pierwsze zwycięstwo Audi w mistrzostwach Niemiec w tym sezonie.

Zakwalifikowany jako trzeci na starcie za Garym Paffettem (Mercedes) i Philipp Eng (BMW), były zwycięzca 24-godzinnego wyścigu na Nürburgring, naśladowany przez swojego kolegę z drużyny Nico Müllera, zjechał do alei serwisowej pod koniec pierwszego okrążenia.

Prowadzi Gary Paffett, z kolei Philipp Eng musi mierzyć się z ciągłą presją ze strony Pascala Wehrleina (Mercedes). Paffett, wczorajszy zwycięzca, szybko powiększył przewagę i miał ponad cztery sekundy przewagi.

Po dziesiątym okrążeniu hierarchia uległa jednak zmianie, a lider zatrzymał się, pozostawiając na czele Wehrleina. Z kolei Paffett wysuwa się za René Rastem, ale dzięki świeższym oponom możemy powiedzieć, że Brytyjczyk, który dominował od początku holenderskiego weekendu, znajdzie szansę na czołowe Audi RS 5.

Jeśli Robin Frijns (Audi) kilka chwil później zauważył, że jego wyścig został zatrzymany z powodu problemu technicznego, Wehrlein kontynuował jazdę na czele, by z kolei zatrzymać się na 19. okrążeniu. Wystarczająco, aby Rast został nowym liderem przed Paffettem i di Restą.

Następnie samochód bezpieczeństwa interweniuje na 21. okrążeniu, po wyjechaniu Bruno Spenglera (BMW) na pierwszym zakręcie Tarzana, po kontakcie z Jamiem Greenem (Audi), który zostanie ukarany za ten manewr.

Nie ma się czym martwić Rast, który kontroluje start i koniec wyścigu, aby wygrać przed Paffettem i Paulem di Restą (Mercedes). Pierwszą piątkę uzupełniają BMW Augusto Farfusa i Philippa Eng'a. Loic Duval (Audi) zajął 15. miejsce po znaczącym kontakcie po ponownym uruchomieniu.

Gary Paffett pozostaje solidnym liderem klasyfikacji generalnej z 27 punktami przewagi nad Paulem di Resta.