Wittmann wygrywa pierwszy wyścig na torze Hockenheim, co stanowi wspaniały powrót Duvala, który zajmuje 1. miejsce

Marco Wittmann pokonał Audi Mike’a Rockenfellera i Robina Frijnsa na mokrym torze na Hockenheim. Loïc Duva awansował o 7 miejsc i zajął 5. miejsce.

opublikowany 04/05/2019 à 15:13

Medhiego Casauranga

Marco Wittmann (BMW) prowadził przez wszystkie 34 okrążenia pierwszego wydarzenia sezonu 2019 DTM, sobota 4 maja w Hockenheim (Niemcy). Mistrz z lat 2014 i 2016 pokonał trudne warunki na wysychającym torze, aby utrzymać przewagę pole position.

Niemiecki kierowca nie miał jednak łatwego czasu, gdyż musiał bronić swojej pozycji przed Mikiem Rockenfellerem (Audi, 2. miejsce), a następnie René Rastem (Audi, emerytura). Ten ostatni tracił do lidera niecałą sekundę, gdy na 5. okrążeniu jego RS29 DTM doznał uszkodzenia mechanicznego.

Robin Frijns (Audi) uzupełnia podium. Holender wykorzystał kłopoty Paula di Resta (Aston Martin), zmuszony do rezygnacji po problemach z hamulcami. Aston Martin Vantage również miał nieśmiały start, a najlepszym miejscem było dziewiąte miejsce Daniela Juncadelli. Jake Dennis zajął 11. miejsce, Ferdinand Habsburg wycofał się z powodów technicznych.

Najlepszy powrót wyścigu jest dziełem Loic Duval (Audi’a). Francuz, który zakwalifikował się na 12. miejscu, zebrał punkty za piąte miejsce, wyprzedzając w ostatniej minucie Sheldona van der Linde (BMW). Południowoafrykański zawodnik jest także najlepszym debiutantem dnia.