Wittmann zwyciężył z rozmachem w drugim wyścigu na Norisring

Dwukrotny mistrz dyscypliny mimo przeciętnej kwalifikacji zanotował swój drugi sukces w sezonie.

opublikowany 24/06/2018 à 14:36

Bernard

Marco Wittmana (BMW) pokazało w niedzielne popołudnie, że tak, wyprzedzanie na torze miejskim Norisring w Norymberdze (Niemcy) jest możliwe. Oficjalny kierowca BMW, zakwalifikował się na siódmym miejscu w stawce do wyścigu 2, wygrał imprezę dzięki świetnemu wyczuciu ataku.

Dwukrotny mistrz DTM (2014 i 2016) częściowo wykorzystali pit stopy, aby przesunąć się o kilka stopni w górę w hierarchii. Po zmianie opon BMW M4 wróciło na trzecie miejsce. To właśnie na końcu prostej z boksów z sukcesem przeprowadził kilka ataków na Lucasa Auera (Mercedes) i poleman Daniel Juncadella (Mercedes) na 23. okrążeniu. Edoardo Mortara (Mercedes, 2. miejsce), który zwyciężył w pierwszym wyścigu, również powrócił z piątej pozycji.

Faworyci tytułu nie mieli dobrego dnia. Gary Paffett (Mercedes), przywódca generała dzień wcześniej i umieszczony na pierwszej linii, zniknął z powodu ruchu ulicznego i złego postoju w pit stopie. Brytyjczyk zajął 13. miejsce, ale pozostał na szczycie klasyfikacji kierowców. Jego bezpośredni przeciwnik Timo Glock (BMW) zdobywa tylko jeden punkt (10. miejsce).

Jedyny Francuz, który brał w tym udział, Loic Duval (Audi, 18.) otrzymał karę w pit stopie za kontakt z Augusto Farfusem (BMW, 17.).