FFSA GT – Nowe BMW narzuca się od samego początku

Nowe BMW M4 GT4 zwyciężyło od swojego debiutu w FFSA GT, a Beitske Visser i Dennis Marschall zwyciężyli w pierwszym wyścigu w Barcelonie.

opublikowany 30/09/2017 à 23:27

Beitske Visser i Dennis Marshall wygrali pierwszy wyścig FFSA GT w Barcelonie (Hiszpania) za kierownicą nowego BMW M4 GT4 zgłoszonego przez Schubert Motorsport. Startując z trzeciej pozycji na starcie, były mieszkaniec World Series Formula V8 3.5 objął prowadzenie w wyścigu przed przerwą spowodowaną kolizją w peletonie.

Mistrzostwa mogły doświadczyć punktu zwrotnego wraz z wycofaniem z wyścigu samochodu nr 8 Ginetta Speed ​​​​Car liderów rankingu Pro-Am, Roberta Consaniego i Benjamina Lariche'a, z powodu problemu mechanicznego. Szkoda mogła być poważniejsza, gdyż ich bezpośredni rywale w walce o tytuł, Mike Parisy i Gilles Vannelet, za kierownicą Audi zajęli dopiero dziewiąte miejsce. Porsche Cayman CD Sport nr 30.

Podium uzupełniło Porsche nr 2 TFT Racing Andera Vilarino i Niki Leutwiler oraz Ekris Motorsport nr 888 Koebolta-Van der Ende.

W Am Championship również doszło do zwrotów akcji, odkąd Gietta nr 111 CMR Gietta Stéphane’a Tribaudiniego i Michaela Petita, który startował z pole position, wycofał się, oferując zwycięstwo w kategorii Philippe’owi Marie i Olivierowi Gomezowi w Maserati nr 34 Gemo Motorsport.

Wyścig 2 będzie transmitowany na żywo w tę niedzielę na naszej stronie od 13:05.