FFSA GT – Wyścig 2: Zwycięstwo braci Clairet na Porsche AVR-Avvatar

Dzięki doskonale wykonanemu „overcutowi” zespół AVR-Avvatar zwyciężył w Nogaro w drugim wyścigu FFSA GT z braćmi Teddym i Jimmym Clairetami.

opublikowany 10/04/2023 à 15:19

Doriana Grangiera

Strategia była kluczem do zwycięstwa AVR-Avvatar © SRO / Jules Benichou

Zespół AVR-Avvatar zwyciężył w drugim wyścigu zorganizowanym w Nogaro (Niemcy) w r FFSA GT ten poniedziałek. Na pokładzie Porsche 718 Cayman GT4 nr 10, Teddy Clairet i Jimmy Clairet wykorzystali swój talent i przebiegłość, aby wygrać. Na czwartym miejscu przed wybuchem pit stopu obaj bracia zastosowali inną strategię niż ich przeciwnicy.

Zatrzymując się w ostatnich sekundach przerwy przeznaczonej na pit stopy, Jimmy Clairet zapewnił sobie wolny i otwarty tor przed sobą do ataku, podczas gdy pozostali kierowcy utknęli w korku. Na wyjściu z boksów Teddy Clairet znalazł się na pozycji lidera wyścigu, z którego nie oddał aż do mety pomimo presji ze strony Nelsona Panciatici.

L 'Alpine Numer 36 z zespołu CMR ostatecznie zajął 2. miejsce w drugim wyścigu, przed drugim CMR, Porsche nr 2 Milana Peteleta i Hugo Mogicy. W Pro-Am polemiści Christophe Hamon i Grégory Guilvert, zwycięzcy pierwszego wyścigu dzień wcześniej, zwyciężyli za kierownicą Audi nr 29 zespołu Saintéloc, tuż przed Toyota numer 87 zespołu Matmut Evolution, prowadzonego przez Jima Pla i Jean-Luca Beaubelique.

Ostatecznie wśród Amsów zwycięstwo przypadło innemu samochodowi zespołu Saintéloc, Audi nr 14 należącemu do Grégory’ego Cursona Faessela, przedAlpine nr 55 autorstwa Laurenta Hurgona i Alaina Ferté z zespołu Autosport GP LS.