FFSA GT – Nowe BMW narzuca się od samego początku

Nowe BMW M4 GT4 zwyciężyło od swojego debiutu w FFSA GT, a Beitske Visser i Dennis Marschall zwyciężyli w pierwszym wyścigu w Barcelonie.

opublikowany 30/09/2017 à 23:27

Beitske Visser i Dennis Marshall wygrali pierwszy wyścig FFSA GT w Barcelonie (Hiszpania) za kierownicą nowego BMW M4 GT4 zgłoszonego przez Schubert Motorsport. Startując z trzeciej pozycji na starcie, były mieszkaniec World Series Formula V8 3.5 objął prowadzenie w wyścigu przed przerwą spowodowaną kolizją w peletonie.

Le Championnat a peut être connu un tournant avec l’abandon sur problème mécanique de la Ginetta n°8 Speed Car des leaders du classement Pro-Am Robert Consani et Benjamin Lariche. Le préjudice aurait pu être plus sérieux puisque leurs rivaux directs pour le titre, Mike Parisy et Gilles Vannelet, n’ont pris que la neuvième place au volant de la Porsche Cayman CD Sport n°30.

Podium uzupełniło Porsche nr 2 TFT Racing Andera Vilarino i Niki Leutwiler oraz Ekris Motorsport nr 888 Koebolta-Van der Ende.

W Am Championship również doszło do zwrotów akcji, odkąd Gietta nr 111 CMR Gietta Stéphane’a Tribaudiniego i Michaela Petita, który startował z pole position, wycofał się, oferując zwycięstwo w kategorii Philippe’owi Marie i Olivierowi Gomezowi w Maserati nr 34 Gemo Motorsport.

Wyścig 2 będzie transmitowany na żywo w tę niedzielę na naszej stronie od 13:05.