Spa-Francorchamps – Wyścig 2: Saintéloc pod pełną kontrolą

Duet Saintéloc of the Bastard – Meyuhas nr 14 wygrał drugi wyścig na torze Spa-Francorchamps. Po zdobyciu 2. miejsca w 2. wyścigu załoga startuje w srebrnych mistrzostwach.

opublikowany 24/07/2022 à 16:05

Doriana Grangiera

Dzięki zwycięstwu w drugim wyścigu na Spa-Francorchamps Bastard i Meyuhas uciekają do srebrnych mistrzostw © Laurent Gayral / DPPI

Prawie idealny weekend dla Saintéloc nr 14. Już w sobotę na podium w Spa-Francorchamps podczas pierwszego wyścigu Erwan Bastard i Roee Meyuhas zwyciężyli podczas drugiego wyścigu w Belgii. Obaj kierowcy, startując z czwartej pozycji, wywalczyli sobie prowadzenie w wyścigu, przed CMR nr 1 duetu Lémeret – Tribaudini, zwycięzcy pierwszego wyścigu.

Dzięki temu podwójnemu podium załoga Audi R8 nr 14 ucieka z mistrzostw przed BMW nr 17 z zespołu Espace Bienvenue. Załoga, która wystartowała jako ostatnia, awansowała o 37 pozycji, aby ograniczyć szkody i ostatecznie zajęła 4. miejsce, tuż za pierwszym Pro-Amem, czyli K-Worxem nr 121 Timothé Bureta i Christophera Campbella.

W kategorii Am jest to drugie z rzędu zwycięstwo samochodu nr 69 Full Motorsport, prowadzonego przez Christophe'a Hamona i Michaela Blanchemaina. Audi nr 69 zajęło w sumie 16. miejsce.