GT Tour – LMP3 dołączą do GT w 2016 roku

Mistrzostwom Francji FFSA GT będą towarzyszyć nowe Mistrzostwa Francji Prototypów od 2016 roku. Pojazdy LMP3 będą rywalizować na torze z GT.

opublikowany 28/08/2015 à 12:28

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

GT Tour – LMP3 dołączą do GT w 2016 roku

Jak informowaliśmy Państwa w numerze AUTOhebdo 2019, le FFSA GT będzie ewoluować w 2016 roku wraz z pojawieniem się LMP3 w peletonie GT. Mistrzostwom Francji FFSA GT, które w przyszłym roku będą miały swój 21. sezon, będą zatem towarzyszyć nowe Mistrzostwa Francji Prototypów.

Producenci LMP3, Ligier, Ginetta, Adess i Riley Tech, zostaną powitani na spotkaniach GT Tour. Pod warunkiem pojawienia się na polach startowych około dziesięciu samochodów zostanie przyznany kierowcom nowy tytuł mistrza kraju. Format Mistrzostw GT i Protos będzie identyczny i będzie składał się łącznie z 7 rund, w tym jednej lub dwóch poza granicami. Załogi mogą składać się z dwóch do trzech pilotów, w zależności od ich kategoryzacji. Mistrzowie będą mieli okazję przetestować Ligiera JS P2.

Kalendarz na sezon 2016 pozostanie w większości stabilny, a wyjazdy do Le Mans (Sarthe), Magny-Cours (Nièvre) i Paul-Ricard (Var) zostały już potwierdzone. Organizatorzy obiecują jednak, że w nadchodzących tygodniach zostaną ujawnione nowe funkcje.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz