Denny Hamlin zapewnia Toyocie pierwsze zwycięstwo w sezonie

Zwycięstwo w Richmond Denny Hamlin wymazał katastrofalny początek sezonu na 400 okrążeniach i powrócił do wyścigu o tytuł.

opublikowany 04/04/2022 à 01:08

Gautier uspokaja

Denny Hamlin powraca © Getty

Zajmując przed startem dość imponujące 22. miejsce w klasyfikacji generalnej, Denny Hamlin skorzystał z doskonałej strategii Joe Gibbs Racing i zapewnił sobie długo oczekiwane zwycięstwo. Wybierając późny postój w ostatnim segmencie, jego zespół zmusił go do ataku na koniec wyścigu, co najwyraźniej rozbudziło w nim instynkty łowieckie. Denny Hamlin pozostaje wiecznym niekoronowanym mistrzem NASCAR, mais le retour en force de Toyota le relance dans le course au titre.

Denny Hamlin zdobywa flagę w szachownicę © Jared C. Tilton/Getty Images

Martin Truex Jr. był głównym liderem tej rundy, wygrywając zwłaszcza drugi segment, ale w końcowych okrążeniach musiał przegrać ze swoim kolegą z drużyny. Zajął 4. miejsce, przed aktualnym mistrzem Kyle'em Larsonem i przyczynił się do dobrego wyniku drużynowego Joe Gibbsa, który umieścił jego 4 kierowców w pierwszej dziesiątce, a Christopher Bell zajął 10. miejsce, a Kyle Busch 6. miejsce. Doskonałe pit stopy zespołu, dzięki nowemu i bardzo sprawnemu baletowi mechaników, z pewnością nie omieszkają rozgrzać magnetowidów wśród konkurentów.

Martin Truex Jr. przegrywa na ostatnich okrążeniach © Jared C. Tilton/Getty Images

Na tym bardzo technicznym torze doświadczenie się opłaciło, ponieważ Kevin Harvick zajął drugie miejsce, pół sekundy za Dennym Hamlinem, po wzorowaniu na nim strategii pit stopów. Po 12 wyścigach z rzędu wygranych przez kierowców poniżej 30. roku życia, ten powrót do czołówki dawnych mistrzów tej dyscypliny paradoksalnie ma dość odświeżający aspekt.

William Byron uważał, że wykonał najtrudniejszą część, prowadząc 122 okrążenia, w tym 71 podczas 170 okrążeń składających się na ostatni segment, ale nie był w stanie nic zrobić z oponami, które były o 43 okrążenia dłuższe niż Denny Hamlin. W rozmachu zwycięstwa w Atlancie zajął dobre 3. miejsce.

Ryan Blaney, który w tym sezonie zdobył swoje trzecie pole position, animował początek wyścigu, prowadząc 129 okrążeń i wygrywając pierwszy segment, jego trzeci w sezonie. Pod koniec wyścigu musiał zmieścić się w linii i zajął dobre siódme miejsce.

Ryan Blaney królem kwalifikacji © Jacob Kupferman/Getty Images)

Następny wyścig odbędzie się w nocy w sobotni wieczór w Martinsville na najmniejszym torze sezonu.