Chase Elliott wygrywa po nierównym wyścigu w Teksasie

Po raz pierwszy od października 2022 r. Chase Elliott (Hendrick) zwyciężył w wyścigu NASCAR Cup Series, tym razem na torze Texas Motor Speedway.

opublikowany 15/04/2024 à 08:44

Michaela Duforesta

©NASCAR Media

Elliott wygrał po powstrzymaniu się od trzech ponownych startów na koniec wyścigu, z których dwa przedłużyły pierwotnie planowany dystans. Szczególnie Denny Hamlin (Gibbs) i Ross Chastain (Trakhouse) złamali tam zęby, lądując w ścianie. Chase Elliott jest trzecim kierowcą Hendrick Motorsports, który wygrał w tym sezonie, dołączając do Williama Byrona i Kyle'a Larsona.

Brad Keselowski (RFK) zajął drugie miejsce, a William Byron, Tyler Reddick (23XI) i Daniel Suarez (Trackhouse) umieścili się w pierwszej piątce w wyścigu przedłużonym o dziewięć okrążeń.

„Och, nie mogło być lepiej!” Nie mógłbym być bardziej wdzięczny za tę przygodę, która wprawdzie nie zawsze była zabawna, ale z pewnością podobała mi się praca z naszymi chłopakami. Pracowaliśmy razem naprawdę ciężko i naprawdę dobrze, co zawsze było miłe. Cieszyliśmy się, że mogliśmy razem walczyć”, oświadczył na Victory Lane.

W tę niedzielną imprezę doszło do 16 neutralizacji, co stanowi nowy rekord na torze Texas Motor Speedway. Tor, szczególnie śliski, uwięził znaczną część peletonu przez 3 godziny wyścigu.

Czwarty kierowca Hendrick Motorsports, Alex Bowman, uległ wypadkowi w pierwszej połowie imprezy, w którym brał także udział Christopher Bell (Gibbs). Pilot z Toyota Numer 20 był w stanie ukończyć wyścig na 17. pozycji. Aktualny mistrz Ryan Blaney (Penske) również dobiegł do mety, ale miał osiem okrążeń straty do zwycięzcy, po tym jak również uderzył w ścianę.

Rozczarowanie Larsona

Mocnym zawodnikiem dziewiątej rundy sezonu był niewątpliwie Kyle Larson, który prowadził 77 okrążeń z pole position. Mistrz sezonu 2021 stracił następnie prawe tylne koło po pit stopie z żółtą flagą. Ukarany przez NASCARLarson wrócił na okrążenie lidera pod koniec drugiego segmentu, ale pod koniec imprezy wykonał obrót, pozostawiając go na 21. miejscu.

W najbliższą niedzielę sezon NASCAR Cup Series 2024 odbędzie się na największym owalu sezonu, Talladega Superspeedway!