C1: Mazepin wygrywa od swojego debiutu

Nikita Mazepin wygrał pierwszy w sezonie wyścig serii GP3, wyprzedzając swoich kolegów z drużyny ART Grand Prix, Anthoine'a Huberta i Calluma Ilotta.

opublikowany 12/05/2018 à 11:05

Jeremy’ego Satisa

Wszystko rozstrzygnęło się na starcie, gdy Leonardo Pulcini (Campos), który startował z pole position, przegapił start i znalazł się za trio ART Grand Prix pod wodzą Nikita Mazepin. Rosyjski debiutant, martwiący się wczoraj o to, czy utrzyma opony, mimo to narzuca szaleńcze tempo, które jest równe Anthoine Hubert nie może podążać, Francuz nawet minął Calluma Ilotta na początku wyścigu.

Pozycje pozostają niezmienione aż do ostatnich pięciu okrążeń, kiedy Hubert odzyskuje rytm i ponownie wyprzedza swojego angielskiego kolegę z drużyny, jednak przewaga Mazepina jest zbyt duża, aby odzyskać drugie miejsce. Tym samym Rosjanin wygrał w swoim debiucie w serii GP3, co było jego dopiero drugim zwycięstwem w karierze. Wyprzedził tym samym Anthoine’a Huberta, który pokonuje najszybsze okrążenie w wyścigu, oraz Calluma Ilotta, który w 100% stanął na podium ART GP.

Leonardo Pulcini zajął 4. miejsce przed siebie Doriana Boccolacciego (MP Motorsport) zmaga się z oponami na koniec wyścigu. David Beckmann (Jenzer) kończy wyścig na 6e pozycja z przodu Giuliano Alesi (Trident) i Juan Manuel Correa (Jenzer), który tymczasowo zdobywa tyczkę. Pedro Piquet (Trident) zajmuje 9e pomimo złamanego skrzydła, a Diego Menchaca (Campos) zamyka pierwszą dziesiątkę. Gabriela Aubry'ego (Arden) kończy swój pierwszy wyścig GP3 na 12. pozycjie miejsce i Julian Falchero (Arden) 14e.