Eurocup: przerwany wyścig, zwycięstwo Colapinto

Autor doskonałego startu z 3. miejsca na mokrej siatce Spa-Francorchamps Franco Colapinto (MP Motorsport) odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie przed Victorem Martinsem (ART Grand Prix) po przerwaniu wyścigu w 10. minucie wyścigu termin.

opublikowany 23/10/2020 à 15:16

Jeremy’ego Satisa

Zwycięzca pierwszego wyścigu sezonu na Monzy w lipcu ubiegłego roku, Franco Colapinto (MP Motorsport) wygrał pierwszy wyścig w ten piątek na torze Spa-Francorchamps, który został przerwany dziesięć minut przed wypadkiem Reshada. Gerus (Arden) na szczycie Raidillon . Argentyńczyk odniósł tym samym swoje drugie zwycięstwo w tej kategorii, wyprzedzając Victora Martinsa (ART Grand Prix) i Ugo De Wilde (Arden).

Autor naddźwiękowego startu z drugiego rzędu w warunkach dantejskich, Colapinto połknął De Wilde'a i Martinsa, aby przejąć władzę od pierwszej tury i nigdy ich nie opuszczać. Z tyłu, pomimo ciągłego aquaplaningu, kierowca MP Motorsport pokazał, że jest silny, aby przeciwstawić się Francuzowi, który sam został ukarany karą po złym starcie.

Mimo wszystko operacja pozostaje pozytywna dla Victora Martinsa, który zabiera sześć punktów Caio Colletowi (GP R-ace) znajdującemu się na szczycie klasyfikacji kierowców. Brazylijski kierowca, który pozostaje jego głównym rywalem w mistrzostwach, startując z 7. pozycji, zajął 11. miejsce. Kierowca R-ace GP radzi sobie dobrze, ponieważ rozdano tylko połowę punktów.

Ze swojej strony Hadrien David (MP Motorsport) zajął 8. miejsce, za swoim kolegą z drużyny Kasem Haverkortem (MP Motorsport), który odkrył tę kategorię od rundy w Barcelonie dwa tygodnie temu. Wyścig 2 odbędzie się w tę sobotę rano o godzinie 10:45.