F3 – Pedro Piquet startuje z Van Amersfoort Racing

Pedro Piquet, najmłodsze dziecko trzykrotnego mistrza świata F1 Nelsona Piqueta, zadebiutuje w Mistrzostwach Europy F3, dołączając do Van Amersfoort Racing.

opublikowany 12/11/2015 à 09:39

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

F3 – Pedro Piquet startuje z Van Amersfoort Racing

Później Max Verstappen, czy Van Amersfoort Racing wprowadzi nowego „syna” w F3 Mistrzostwa Europy? Ogłosiła reprezentacja Holandii przybycie Pedro Piqueta, syna trzykrotnego mistrza świata F1 Nelson Piquet na sezon 2016.

17-letni Brazylijczyk wyróżnił się zwłaszcza dwukrotnie wygrywając brazylijską F3. Brat Nelsona Piqueta Jr. zdominował sezon 2015, odnosząc osiem zwycięstw w dziesięciu startach.

„Mistrzostwa Europy F3 są niesamowicie konkurencyjne, gdy bierze w nich udział ponad 30 samochodów”, podkreśla Pedro Piquet. „Mam możliwość rozwoju jako kierowca w tych mistrzostwach. Patrząc na wyniki ostatnich sezonów, widzimy, że Van Amersfoort Racing zawsze walczy o tytuł. Doceniam też atmosferę w zespole, jest prawie jak w rodzinie. »

Pedro Piquet przeniesie się do Holandii, aby jak najlepiej przygotować się do rozpoczęcia sezonu. „Będę w niekorzystnej sytuacji na nowych torach, ale w drugiej części sezonu będę celował w czołową dziesiątkę” – powiedział nowy rekrut.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz