Wyścig 2 dla Daruvali, Pourchaire bez punktów

Autor dwóch podium od początku roku, Jehan Daruvala (Carlin) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając drugi wyścig na Monzy.

opublikowany 11/09/2021 à 15:41

Jeremy’ego Satisa

Tym razem wyścig nie był chaotyczny, jak to miało miejsce wcześniej w sobotę rano drugie zwycięstwo w sezonie Théo Pourchaire’a (ART Grand Prix). Co więcej, piloci zneutralizowali się bardziej, nawet jeśli niektórzy radzili sobie dobrze, tak jest w szczególności w przypadku Hindusa Jehana Daruvali (Carlin). Wyruszywszy na linię frontu, pilot wspierany przez czerwony Byk udało mu się na starcie wyprzedzić zdobywcę pole position Davida Beckmanna (Campos). Pozostało mu tylko wystartować i zwyciężyć w pojedynkę, ponieważ Niemiec spędził cały wyścig z oczami w lusterkach. Beckmann również ustąpił na 19. okrążeniu, na korzyść Benta Viscaala (Trident), który stanął po raz pierwszy na podium. Robert Shwartzman (Prema) uzupełnia trio, przed Liamem Lawsonem (Hitech), który ponownie zajmuje 4. miejsce.

Brak punktów za Pourchaire'a

Dominujący w C1 Théo Pourchaire (ART Grand Prix) zajął przydzielone mu przed wyścigiem miejsce: 10. Pomimo doskonałego startu, który pozwolił mu zyskać dwie pozycje i świetnego, oportunistycznego skoku dalej Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , (Prema) Na 3. okrążeniu mieszkaniec Grasse przeżył trudniejszą drugą część wyścigu, na delikatnych oponach. Habowie stracili trzy miejsca i dlatego nie zdobyli punktów. Przypominamy, że w niedzielę w wyścigu głównym wystartuje z 7. miejsca.

Ze swojej strony lider mistrzostw Oscar Piastri dojechał na 7. miejscu i dodatkowo zdobył dwa punkty za najlepsze okrążenie. Dlatego korzysta z okazji, aby zdobyć kilka okruszków do przodu Guanyu-Zhou (UNI-Virtuosi), jego wicemistrz rankingu i 8. w wyścigu. Odnotujemy także nowe niepowodzenia Christiana Lundgaarda (ART Grand Prix), który uległ incydencie na początku wyścigu i który cały czas spędził na próbach odzyskania punktów. Uwięziony w C1 Daniel Ticktum (Carlin) ładnie powrócił z 22. na 11. pozycję, co z drugiej strony nie dało mu żadnych punktów.