Trzeci z rzędu pole position dla Piastriego, Pourchaire w drugim rzędzie

Oscar Piastri (Prema) zdobył w piątek pole position na mityngu Formuły 2 w Soczi. To trzeci wynik z rzędu dla Australijczyka!

opublikowany 24/09/2021 à 16:10

Jeremy’ego Satisa

Trzecie pole position z rzędu dla Oscara Piastriego. © Xavi Bonilla / DPPI

I trzy za Piastrowie ! Nie można osiągnąć najmniejszego bieguna Formuła 3 W zeszłym sezonie Australijczyk właśnie podpisał trzeci z rzędu kontrakt Formuła 2w najbliższy piątek z okazji spotkania w Soczi. Kierowca Premy, który mimo wszystko odkrywał tor, po raz kolejny zrobił wrażenie, pokonując Jehana Daruvalę (Carlin) na swoim ostatnim okrążeniu. Zdobył cztery punkty i zapewnił sobie pole position.

Obaj mężczyźni wyjdą na linię frontu przed pewnym Theo Pourchaire (Grand Prix ART). Francuski, już trzeci w porannej sesji ćwiczeń swobodnych, był w stanie podnieść swój poziom pod koniec sesji i przesunąć się do drugiego rzędu. Pozycja daleka od handicapu, gdy wiemy, że prawdziwy pierwszy zakręt tego toru znajduje się prawie 800 metrów dalej.

Słup C1 dla Ticktum

Théo będzie miał u boku jednego z pretendentów do tytułu – Chińczyka Guanyu-Zhou (UNI-Virtuosi). Jest to dobra kwalifikacja pilotaAlpine Academy, ale był to zły występ w mistrzostwach, gdyż jego główny konkurent, lider mistrzostw Oscar Piastri, zdobył pole position.

Będący w dobrej formie w ostatnich tygodniach Ralph Boschung (Campos) zakwalifikował się w pierwszej piątce, tuż przed bardzo zaskakującym Jake'em Hughesem (HWA Racelab), autorem szóstego najlepszego czasu. U siebie Robert Shwartzman (Prema) nie mógł sobie pozwolić na lepsze niż 5. miejsce, wyprzedzając duet Hitech w składzie Liam Lawson i Jüri Vips.

Pole position do odwróconego pola startowego w pierwszym wyścigu zajmie Daniel Ticktum (Carlin), który zakwalifikował się na 1. pozycji. Dwaj byli koledzy z drużyny, Marcus Armstrong (DAMS) i Christian Lundgaard (ART Grand Prix), zajęli 10. i 11. miejsce, kilka tysięcznych za odwróconą pozycją. Wyścig 12 odbędzie się w tę sobotę rano o godzinie 1:9.