Beckmann wygrywa w wyścigu 2, Pourchaire 6. miejsce

Drugi wyścig rozgrywany na mokrym torze wygrał David Beckmann (Trident), przed liderem mistrzostw Oscarem Piastrim (Prema Racing). Aby wygrać, wykorzystał dziesięciosekundową karę Benta Viscaala (MP Motorsport).

opublikowany 19/07/2020 à 10:42

Jeremy’ego Satisa

David Beckmann (trójząb) wygrywa w tę niedzielę na Węgrzech swoje pierwsze zwycięstwo w FIA F3. Niemiecki kierowca wyprzedził lidera mistrzostw Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , (Prema Racing) i Norweg Dennis Hauger (Hitech).

Startując z pole position, Beckmann stanął na trzecim podium w sezonie i potwierdził swoją konsekwentność, zdobywając punkty w każdym wyścigu. Jednak tak jest Wygięty Viscaal (MP Motorsport), autor sobotniego podium w 1. wyścigu, który jako pierwszy przekroczył linię mety.

Holender otrzymał jednak dziesięciosekundową karę, uznany za winnego kolizji z Igorem Fragą (Charouz) na drugim okrążeniu, a następnie wyprzedzenia poza torem na Logan sierżant (Prema), w tym samym miejscu, gdzie w sobotę amerykański kierowca został ukarany z tych samych powodów (13 okrążenie).

Na dwa okrążenia przed metą Viscaal mógł celować w punkty pomimo surowej kary, ale wypuszczenie samochodu bezpieczeństwa zrujnowało jego pracę i nadzieje.

Theo Pourchaire (Grand Prix ART), który dzięki zwycięstwu w pierwszym wyścigu w sobotę wystartował z 10. pozycji, również zdobył kilka ważnych punktów w mistrzostwach. Pomimo trudnego startu, w wyniku którego stracił 1 miejsca, rodak z Grasse awansował o siedem miejsc i ostatecznie zajął 3. miejsce, przed swoimi dwoma kolegami z drużyny Alexandrem Smolyarem i Sebastianem Fernandezem.

Wyścig był trudniejszy dla jego rodaka Łaskawy Nowalak (Carlin) z drugiej strony. Francusko-Szwajcar, który startował z pierwszego rzędu (2. miejsce), zakończył wyścig bez punktów po nagłej utracie przyczepności.

Pełną relację z wydarzenia FIA F3 na Węgrzech znajdziesz w numerze 2270 AUTOtygodniowo, dostępny od jutra wieczorem w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.