C2: Fenestraz zachowuje zimną krew i wygrywa w Pau

Kierowca Carlin obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej dzięki zwycięstwu w niebezpiecznych warunkach w niedzielny poranek przed Alexem Palou i Marcusem Armstrongiem.

opublikowany 13/05/2018 à 12:41

Bernard

Lokalne media umieściły to na pierwszych stronach gazet codziennych i zaniemówiły. Sacha Fenestraz (Carlin), jedyny Francuz zgłoszony do Mistrzostw Europy Formuła 3, wygrał 2. wyścig Grand Prix Pau (Pyrénées-Atlantiques) w niedzielny poranek, miejsce inauguracji sezonu 2018. Prowadzi w klasyfikacji generalnej przed startem 77. Grand Prix zaplanowanego na 15:25.

Protegowany Renault Akademia Sportu musiała wiele zrobić, aby utrzymać przewagę na pole position. Zagrożony przez A Fabia Scherera (Motopark) szczególnie obraźliwe, obaj mężczyźni dotknęli się w spince do włosów Lycée. Niemiec popełnił błąd na początku rzutu rożnego Focha.

Nadejście deszczu jeszcze bardziej skomplikowało zadanie kierowcy wspieranego przez francuski zespół torowy FFSA. Machano nawet flagą z pionowymi żółto-pomarańczowymi paskami, aby zachęcić zawodników do zachowania ostrożności.

hiszpański Alex Palu (Hitech GP) wykorzystał błąd Scherera i zdobył swoje pierwsze podium w F3. Na podium stanął kolejny debiutant, w tym przypadku Nowozelandczyk Marcusa Armstronga (Prema Theodore Racing). Mick Schumacher (Prema Theodore Racing), który wystartował z 18. pozycji, zdobył punkt za 10. miejsce.