Wyścig 2: Viscaal zwycięża w Zendeli w ekscytującym finale

Bent Viscaal (MP Motorsport) w niedzielę w Formule 2 wygrał 70. wyścig Grand Prix z okazji 3. rocznicy. Théo Pourchaire stanął na podium.

opublikowany 09/08/2020 à 10:47

Jeremy’ego Satisa

Co za wykończenie! Na ostatnim okrążeniu drugiego wyścigu w tę niedzielę Bent Viscaal (Trident) i Lirim Zendeli (Trident) walczyli o zwycięstwo aż do ostatniego zakrętu. Jednak ostatecznie to Holender Bent Viscaal odniósł swój pierwszy sukces w FIA F3

Dzięki zdecydowanej i agresywnej obronie, gdy jest to konieczne, Theo Pourchaire (ART Grand Prix) zajmując 3. miejsce zapewnił sobie swoje 3. podium w sezonie. Francuski kierowca, który wystartował z 5. miejsca, znakomicie wyprzedził Davida Beckmanna (Trident) w Stowe (zakręt 11).

Następnie wykorzystał mechaniczne niepowodzenia polemana na starcie, Bena Barnicoata (Carlin), aby zapewnić sobie podium, po mocnej obronie najpierw Davida Beckmanna, a następnie Liama ​​Lawsona (Hitech), który miał DRS.

Clément Novalak (Carlin), który miał wystartować z pole position dzięki swojemu 10. miejscu w pierwszym wyścigu, został zdegradowany na 1. pozycję po 12-sekundowej karze nałożonej za skorzystanie z sobotniego zjazdu z toru. Dobiegł do mety blisko punktów, zajmując 5. pozycję.

Ze swojej strony zwycięzca wyścigu 1 Logan sierżant, nowy lider mistrzostw, został zmuszony do wycofania się z zawodów po uderzeniu przez swojego rodaka Camerona Dasa (Carlin). 6 miejsceOskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , (Prema Racing) w każdym razie pozwala Amerykaninowi utrzymać się na szczycie mistrzostw o ​​niewielki punkt!