Eurocup: Trzecie pole position z rzędu Victora Martinsa

Po zdobyciu w zeszłym tygodniu dwóch pole position w Niemczech Victor Martins (ART Grand Prix) po raz kolejny był najszybszy na okrążeniu na torze Magny-Cours podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej weekendu.

opublikowany 11/09/2020 à 18:15

Jeremy’ego Satisa

Nic nie powstrzyma Victora Martinsa. Zwycięzca (i opiekun pole position) dwóch ostatnich wyścigów rozgrywanych na torze Nürburgring w poprzedni weekend, francuski kierowca zdobył pierwsze pole position w weekend na torze Magny-Cours. Mieszkaniec ekipy ART Grand Prix pokonał Brazylijczyka Caio Colleta (R-Ace GP) zaledwie 7 tysięcznymi.

Wystartuje zatem przed swoimi dwoma głównymi konkurentami w mistrzostwach, gdyż poza Brazylijczykiem to Hiszpan David Vidales (JD Motorsport), który po raz trzeci (JD Motorsport) ustanowił wynik 0”2. Wystartuje tuż przed Lorenzo Colombo (Bhaitech) i Alexem Quinnem (Arden).

Ze swojej strony Hadrien David (MP Motorsport) zajął dobre 7. miejsce z wynikiem 0”7 za rok odkrycia tej kategorii. Pochodzący z Royana pokonał nawet swojego kolegę z drużyny Franco Colapinto (MP Motorsport). Po podium w drugim wyścigu w niedzielę Grégoire Saucy i Paul Aron, dwaj koledzy Martinsa z drużyny podczas ART Grand Prix, nie mogli uplasować się lepiej niż na 2. i 8. miejscu.