Eurocup: Victor Martins na pole position w wyścigu 1

W sobotę w Barcelonie Victor Martins zdobył swoje szóste pole position w sezonie. Wystartuje z przodu do pierwszego wyścigu, który odbędzie się o godzinie 1:13.

opublikowany 10/10/2020 à 11:52

Jeremy’ego Satisa

To się nazywa słabość do toru. Rok po zdobyciu już dwóch pole position na spotkaniu w Barcelonie Victor Martins (ART Grand Prix) zdobył czwarte pole position z rzędu na tym katalońskim torze, po tym, które zdobył już w 2018 roku. Wystartuje przed Caio Collet (R-ace GP), jego wicemistrz w mistrzostwach i przed Franco Colapinto (MP Motorsport), z powrotem na czele.

Świetne kwalifikacje również Szwajcara Grégoire’a Saucy’ego, nawet jeśli z powodu drobnego błędu nie był w stanie poprawić swojego wyniku na ostatnim okrążeniu. Aktualny mistrz Francji w F4 Hadrien David zajął 9. miejsce, czego trochę żałował, ponieważ był na tej samej dziesiątej pozycji co Amaury Cordeel (FA Racing) na 6. miejscu.

Trzeci w mistrzostwach i u siebie David Vidales (JD Motorsport) rozczarował się dopiero 13. pozycją. Wystartuje za swoim kolegą z drużyny Williamem Alatalo (12.) i Paulem Aronem (ART Grand Prix, 13.). Drugi Francuz Reshad de Gerus (Arden) wystartuje z 15. pozycji.