Eurocup: Victor Martins sam na świecie

W katalońskim deszczu francuski kierowca przeleciał przez pierwszy wyścig i wygrał 1 sekund przed Caio Colletem. Umacnia swoją pozycję lidera w Formule Renault.

opublikowany 10/10/2020 à 15:18

Jeremy’ego Satisa

Startujący z pole position Victor Martins (ART Grand Prix) zdeklasował swoich przeciwników i wygrał pierwszy wyścig w tę sobotę w Barcelonie. Francuski kierowca zakończył wyścig z wygodną przewagą 1 sekund nad swoim głównym ścigającym Caio Colletem (R-ace GP).

Brazylijczyk, który był autorem zupełnie nieudanego startu, na pierwszym zakręcie spadł na 7. miejsce, po czym dzięki doskonałemu wyścigowemu tempu wyprzedził swoich przeciwników na 2. pozycję. Dzięki swojemu powrótowi kierowca R-ace GP ogranicza szkody w mistrzostwach, tracąc zaledwie siedem punktów na rzecz Martinsa, który obecnie prowadzi z dziewięciopunktową przewagą.

Pierwsza piątka dla Hadriena Davida

Ze swojej strony mistrz Francji F4 Hadrien David (MP Motorsport) zdobył trofeum Hankook dla najlepszego debiutanta dzięki swojemu pierwszemu miejscu w pierwszej piątce sezonu. Choć startował z 5. pozycji, Francuz na starcie stracił cztery pozycje.

Po wyprzedzeniu przez Colleta, na przedostatnim okrążeniu odzyskał 5. miejsce po tym, jak jego kolega z drużyny Franco Colapinto (MP Motorsport) wypadł z toru. Za swoją wielką premierę w Formule Renault, Kas Haverkort (MP Motorsport) zajął dobre 9. miejsce. Francuz Reshad de Gerus (Arden) zajął przedostatnie miejsce (17.).