F3 – Lance Stroll zwycięża na torze Norisring

Lance Stroll odnosi kolejne zwycięstwo w F3, wygrywając pierwszy wyścig na torze Norisring, podczas gdy jego bezpośredni rywal Callum Ilott przechodzi na emeryturę.

opublikowany 25/06/2016 à 11:51

Lance Stroll (Prema Powerteam) jeszcze bardziej umacnia swoją przewagę w Mistrzostwach po kolejnym zwycięstwie na koniec pierwszego wyścigu sezonu F3 Mistrzostwa Europy na Norisringu.

Poleman został jednak na starcie wyprzedzony przez Joela Erikssona (Motopark), ale Szwed wycofał się po uderzeniu Calluma Ilotta (Van Amersfoort Racing), słabo nagrodzony za powrót z 12. pozycji po ukaraniu go dziesięcioma miejscami na grillu za awarią silnika zmiana. Zwycięzca ma obecnie 63 punkty przewagi w klasyfikacji kierowców.

Drugie miejsce zajął Niko Kari (Motopark) przed Nickiem Cassidym (Prema Powerteam), ale Nowozelandczyk został ukarany pięciosekundową karą za naruszenie bezpieczeństwa samochodu. Kierowca Prema Powerteam stracił podium na rzecz George'a Russella (HitechGP) i znalazł się na szóstej pozycji za Ralfem Aronem (Prema Powerteam) i Benem Barnicoatem (HitechGP). Anthoine Hubert (Van Amersfoort Racing) awansował o pięć miejsc i tym samym zdobył punkty na ósmą lokatę.

Wyścig 2 zostanie rozegrany o godzinie 17:15. Anthoine Hubert wystartuje z pole position.