FR Eurocup – Colombo odzyskuje zwycięstwo na Spa w drugim wyścigu

Lorenzo Colombo odnotowuje swoje trzecie zwycięstwo w czterech wyścigach na torze Spa-Francorchamps. Victor Martins nie stanął na podium, a wypadek doprowadził do zakończenia imprezy.

opublikowany 27/07/2019 à 11:45

Medhiego Casauranga

Drugi wyścig weekendu Formuły Renault W sobotę 27 lipca w Pucharze Eurocup w belgijskich Ardenach zwyciężył Lorenzo Colombo (MP Motorsport). 18-letni Włoch pokonał pułapki na torze Spa-Francorchamps zanotował swój trzeci sukces w czterech wyścigach.

„Samochód był po prostu niesamowity, wykrzyknął trzeci we włoskiej Formule 4 w 2017 roku. Źle zacząłem, tracąc miejsce, ale potem awansowałem w stawce. Następnie zarządzałem tempem, tak aby kierowcy z tyłu unikali mojego strumienia powietrza.

Wciąż uczę się wielu rzeczy, mój zeszłoroczny sezon odkrywczy w Eurocup jest dla mnie bardzo przydatny.”, podsumował. Podium uzupełniają debiutant Caio Collet (R-ace GP) i Federico Malvestiti (Bhaitech), choć ten ostatni spowodował przerwanie wyścigu pod koniec wyścigu.

Rzeczywiście, Włoch obrócił się, po czym został brutalnie uderzony przez Rosjanina Aleksandra Smolyara (GP R-ace), na szczęście bez powagi. Francuski Wiktora Martinsa (MP Motorsport) miał problemy i stracił kilka miejsc. Startując z drugiego miejsca, zajął piąte miejsce.

Ostatecznie Ugo de Wilde (JD Motorsport) i Amaury Cordeel (MP Motorsport) nie błyszczeli przed własną publicznością, kończąc po starciach z tyłu peletonu.

Znajdź w numerze AUTO 2227tygodniowo podsumowanie zawodów Formula Renault Eurocup na torze Spa-Francorchamps przygotowane przez naszych specjalnych korespondentów, w poniedziałkowy wieczór w wersji cyfrowej i w środę w kioskach.