Leonardo Pulcini zwycięża na Silverstone

Leonardo Pulcini wygrał drugi wyścig F2 na torze Silverstone, przed Robertem Shwartzmanem, który dobrze radzi sobie w mistrzostwach.

opublikowany 14/07/2019 à 10:39

Dupuis

Leonardo Pulcini (Hitech GP) zwyciężył w drugim wyścigu F3 w Silverstone (Wielka Brytania). Włoch awansował o kilka pozycji, aż objął prowadzenie w wyścigu, okazując się najszybszy w peletonie.

Zwycięzca wyprzedza Roberta Shwartzmana (Prema Racing), który znakomicie radzi sobie w rankingach. Rosjanin uzyskał przewagę nad Pedro Piquetem (Trident) i Liamem Lawsonem (MP Motorsport), po czym zobaczył Brazylijczyka w starciu ze swoim bezpośrednim rywalem o tytuł Jehanem Daruvalą (Prema Racing). Rosjanin opuszcza Silverstone z 12-punktową przewagą nad swoim kolegą z drużyny.

Marcus Armstrong (Prema Racing) zajął miejsce tuż za podium, przed Christianem Lundgaardem (ART GP). Pilot z Renault Sport Academy straciła w trakcie wyścigu kilka pozycji, ale wykorzystała zderzenie Pedro Piqueta z Jehanem Daruvalą.

David Beckmann wyprzedził szóstą pozycję Yuki tsunoda (Jenzer Mototorsport), Fabio Scherer, Lirim Zendeli (Sauber Junior Team by Charouz) i Felipe Drugovich (Carlin Buzz Racing).

Odkryj raport F3 na Silverstone w numerze AUTO 2225tygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od tej środy w kioskach.