Matteo Nannini wygrywa wyścig 2 w Budapeszcie

Matteo Nannini (HWA Racelab), startujący z trzeciego miejsca, potrafił przeprowadzić ofensywę na początku drugiego wyścigu i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tej kategorii.

opublikowany 31/07/2021 à 18:52

Jeremy’ego Satisa

Po Ayumu Iwasie wcześniej tego dnia przyszła kolej na Matteo Nanniniego (HWA Racelab), który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formuła 3. Startujący z trzeciego miejsca Włoch przejął kontrolę nad wyścigiem na 4. okrążeniu, wyprzedzając Enzo Fittipaldiego (Charouz) na końcu strefy DRS. Wcześniej kierowca HWA Racelab od startu pozbył się Romana Stanka (Hitech), który opóźniał hamowanie na pierwszym zakręcie. Wygrał przed Brazylijczykiem i Czechem.

Punkt dla Novalaka

Włoch, który prowadzi podwójny program z Formuła 2, dlatego wygrał sam z prawie trzysekundowym wyprzedzeniem. Podobnie jak w pierwszym wyścigu, na tym torze w pierwszej dziesiątce nie było zbyt wielu wyprzedzeń. W mistrzostwach dobry wynik po raz kolejny zawdzięczamy liderowi mistrzostw Dennisowi Haugerowi (Prema). Norweg zajął piąte miejsce, po wyprzedzeniu jednego ze swoich głównych konkurentów, Australijczyka Jacka Doohana (Trident) i Niemca Davida Schumacher (Trójząb). Drugi w mistrzostwach Olli Caldwell (Prema) został złapany w kontakt na pierwszym zakręcie.

Po stronie francuskiej Clément Novalak (Trident) zakończył sezon na punktach (8.). Ze swojej strony Victor Martins (MP Motorsport) stanął na polach startowych, startując z 15. pozycji. Sobotę zakończył na 25. pozycji. Reshad de Gerus (Charouz) zajął 18. miejsce. Przypominamy, że wyścig główny odbędzie się w niedzielę rano o godzinie 10:45. Arthur Leclerc (Prema) wystartuje z pole position przed Dennisem Haugerem (Prema).