Region regionalny: Pasma robi to ponownie w wyścigu 3

Po zwycięstwie w pierwszym wyścigu weekendu Fin Patrik Pasma (KIC Motorsport) wygrał także trzeci wyścig weekendu w Formule Regional Europe na torze Monza.

opublikowany 18/10/2020 à 15:46

Jeremy’ego Satisa

Był bez wątpienia najszybszym kierowcą weekendu. Zwycięzca wyścigu 1, a następnie wyścigu 2, zanim został zdegradowany na 4. pozycję z powodu kary, Patrik Pasma (KIC Motorsport) popisał się dubletem, wygrywając także ostatni wyścig weekendu na torze Monza w tę niedzielę, przed Gianlucą Petecofem (Prema) i jego kolega z drużyny Konsta Lappalainen (KIC Motorsport).

Fiński kierowca zdołał wyprzedzić zdobywcę pole position Arthura Leclerca na końcu pit-stopu, zaraz na początku drugiego okrążenia. Z tyłu Monako spadł w rankingach, a następnie został wyprzedzony przez Petecofa, Rasmussena, Lappalainena i Choveta. Brat Charlesa miał problemy z oponami, co szczególnie ucierpiało w drugim wyścigu. Dojechał na 2. miejscu.

Po utracie prowadzenia w mistrzostwach w drugim wyścigu o niewielki punkt w porównaniu z Gianlucą Petecofem, Arthur Leclerc traci teraz jedenaście punktów do swojego brazylijskiego kolegi z drużyny. Ze swojej strony Francuz Pierre-Louis Chovet, autor wspaniałego podium (2. miejsce) w wyścigu 3., w wyścigu 2. zajął 5. miejsce, po tym jak na ostatnich okrążeniach wywarł dużą presję na Oliverze Rasmussenie (3. miejsce).