Super Formuła – mistrz Kazuki Nakajima 2014

Drugi i pierwszy w dwóch wyścigach finału sezonu 2014, Kazuki Nakajima zdobył dziś swoją drugą koronę w tej dyscyplinie. Loïc Duval został ukarany karą.

opublikowany 09/11/2014 à 09:55

Villemanta

Przez cały weekend na czele toru Suzuka, który tak bardzo kocha, Loic Duval (Team LeMans) miał niedzielę, która nie spełniła oczekiwań. Piąty na starcie do pierwszego wyścigu finałowego sezonu 2014 Francuz został uznany za winnego wcześniejszego startu… niewidocznego gołym okiem! Ukarany, wziął flagę w szachownicę na 11. pozycji. Denerwujący. Z przodu Brazylijczyk J.P. De Oliviera (Impul) pędził po zwycięstwo, wyprzedzając dwóch kierowców Toma’S odpowiednio o 3”846 i 5”577, Kazuki Nakajima i André Lotterera.

Pod koniec ostatniej rundy siedmioosobowa walka o tytuł została zredukowana do trójkątnego starcia Nakajimy (wówczas zdobywającego 38 punktów) z De Oliveirą (37 punktów) i Lottererem (30,5 punktu). Japończyk był jeszcze większym faworytem niż dziś rano, gdyż wczoraj zajął pole position w drugim wyścigu.

Solidny mistrz z 2012 roku odniósł swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie, co jest równoznaczne z drugim tytułem, wyprzedzając na mecie swojego kolegę z drużyny Tom'S, André Lotterera i Loïca Duvala.

Niemiec i Francuz zajęli w mistrzostwach odpowiednio trzecie i czwarte miejsce, mimo że każdy z nich opuścił spotkanie. Występ godny pochwały. João Paulo de Oliveira, który był ostatnio wielkim faworytem do tytułu, nie zajął drugiego miejsca.

Wyścig 1: 1. J.P. de Oliveira (Impul / Toyota), les 19 tours en 39’41 »541, 2. K. Nakajima (Tom’S / Toyota) à 3 »8, 3. A. Lotterer (Tom’S / Toyota) à 5 »5, 4. Y. Kunimoto (Cerumo / Toyota) à 14 »1, 5. H. Ishiura (Cerumo / Toyota) à 17 »4,…, 11. L. Duval (LeMans / Toyota) à 25 »3, etc.

Wyścig 2: 1. Nakajima, 28 okrążeń w 54”37, 2. Lotterer na 8”8, 3. Duval na 9”4, 4. De Oliveira na 10’8, 5. Hirakawa na 22”0 itd.