Victor Martins został mistrzem Formuły Renault

Zajmując czwarte miejsce w pierwszym wyścigu ostatniego spotkania sezonu w Le Castellet, Victor Martins zapewnił sobie zdobycie tytułu mistrza Formuły Renault przed niedzielnym wyścigiem finałowym.

opublikowany 14/11/2020 à 15:48

Jeremy’ego Satisa

Victor Martins zostaje mistrzem Formuły Renault Puchar Europy! Rok po tym, jak do tytułu zabrakło mu zaledwie siedmiu punktów, francuski kierowca zemścił się, zdobywając koronę po raz trzeci w tej kategorii, jeszcze przed ostatnim wyścigiem zaplanowanym na niedzielny poranek (10:25).

Aby zdobyć tytuł w tę sobotę na koniec pierwszego wyścigu, kierowca ART Grand Prix musiał ukończyć wyścig na co najmniej 1. pozycji, w przeciwnym razie jego jedyny i ostatni rywal Caio Collet (R-Ace GP) wygrał wyścig. Obydwa warunki zostały spełnione, gdyż zajął 6. miejsce za Lorenzo Colombo (Bhaitech) oraz za Colletem i Colapinto, autorami dwóch dobrze ocenianych wyprzedzeń na Habs. Należy pamiętać, że jest to trzecie zwycięstwo z rzędu na tym torze Lorenzo Colombo, już zwycięzcy dwóch wyścigów rozegranych w Var w 4 roku.

Ze swojej strony Hadrien David (MP Motorsport) miał wyścig pełen wrażeń. Autor złego startu z 5. miejsca, kierowca Renault Sport Academy miał paskudną kolizję z Davidem Vidalesem (JD Motorsport) i ostatecznie zajął 9. miejsce z punktacją. O trzy miejsca lepszy od swojego rodaka Reshada de Gerusa (Arden). W wyścigu o 3. miejsce w mistrzostwach Franco Colapinto (MP Motorsport) zapewnił sobie pozycję dzięki nowemu podium i jest teraz poza zasięgiem Alexa Quinna (Arden, 5.) i Davida Vidalesa (7.).