Belgia – Wyścig 2: Hadrien David wygrywa jako szef w Spa

Hadrien David zdominował drugi wyścig na torze Spa-Francorchamps. Dzięki trzeciemu zwycięstwu w sezonie Francuz zbliża się do czołowej trójki mistrzostw FRECA.

opublikowany 30/07/2022 à 12:17

Doriana Grangiera

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie Hadriena Davida © Formula Regional Alpine

Hadrien David spędził weekend na Antypodach w Belgii. Po piątkowym bezbramkowym wynikustartując jako ostatni po zmianie silnika, Francuz zmienił w sobotę sytuację zwycięstwem w 2. wyścigu. David, który wystartował jako drugi, objął prowadzenie od pierwszego zakrętu i nie odpuścił już. Dzięki trzeciemu zwycięstwu w sezonie kierowca R-Ace GP odzyskuje pewne punkty w stosunku do 3 najlepszych kierowców w mistrzostwach FRECA.

Dokładnie, wszystko zostało ustalone na początku. Startujący z pole position Paul Aron (Prema) nie utrzymał swojej pozycji u Źródła. Z tyłu, w peletonie, wypadki trwały nadal: Santiago Ramos (KIC Motorsport), uderzony od tyłu przed pierwszym hamowaniem przez Lorenzo Fluxę (R-Ace), został wepchnięty w ścianę. Kilka metrów dalej Noel Leon (Arden) nawiązał kontakt z Hamdą Al Qubaisi (Prema), po czym został uderzony od tyłu przez Pietro Armanniego (Monolite Racing).

Beganovic umacnia pozycję lidera w mistrzostwach

Gdy na ziemi znajdowało się kilka samochodów, na torze przez około dziesięć minut interweniował samochód bezpieczeństwa. Po ponownym uruchomieniu Hadrien David zrobił kilka kroków do przodu, do tego stopnia, że ​​nie martwił się już prześladowcami. Za nim o 2. miejsce walczyło trzech kierowców: Gabriel Bortoleto (R-Ace) pokonał Paula Arona, ówczesnego zwycięzcę 1. wyścigu, Dino Beganovica (Prema). Wyścig ostatecznie zakończył się za samochodem bezpieczeństwa, który musiał interweniować po wypadnięciu z toru Piotra Wiśnickiego (KIC Motorsport).

Wśród pozostałych Francuzów na starcie Owen Tangavelou (RPM) zajął 9. miejsce, po długiej walce o 5. miejsce. Po swoim pierwszym podium w FRECA w piątek Sami Meguetounif (MP Motorsport) nie zdobył punktów i zajął 11. miejsce. Maceo Capietto (Monolite) i Victor Bernier (FA Racing) zakończyli rywalizację na 16. i 17. miejscu. Ostatnim Francuzem jest Esteban Masson (ART Grand Prix), który zajmuje 22. miejsce.

W mistrzostwach Dino Beganovic zwiększył przewagę nad Gabriele Mini (ART GP), który zajął 6. miejsce. Szwed ma już 41 punktów przewagi nad Włochem. Hadrien David nadal jest czwarty, ze stratą 4 punktów do lidera.