Tramnitz podwaja prowadzenie w Barcelonie, Meguetounif na podium

Niemiec Tim Tramnitz, będący już zwycięzcą sobotniego wyścigu 1, potwierdził to w niedzielę, wygrywając także wyścig 2. Sami Meguetounif stanął na podium.

opublikowany 21/05/2023 à 10:53

Jeremy’ego Satisa

Tramnitz podwaja zakład w Barcelonie. © 2023 Sebastiaan Rozendaal / Holenderska Agencja Fotograficzna.

• Nalot Tima Tramnitza trwa. Młody Niemiec rzeczywiście wygrał drugi wyścig w tę niedzielę, po tym jak wygrał już pierwszy w sobotę i ustanowił najlepszy czas w swojej grupie kwalifikacyjnej podczas dwóch sesji kwalifikacyjnych. Kierowca R-ace GP spisał się dobrze w ten weekend, zdobywając 2 punktów i przejmując kontrolę nad mistrzostwami po trudnym pierwszym weekendzie na torze Imola. Dzięki temu katalońskiemu spotkaniu wyraźnie pozycjonuje się jako pretendent do tytułu.
  • W sobotę Andrea Kimi Antonelli (Prema) zdobył już drugie miejsce i zdobył wiele punktów. Nowicjusz, który oficjalnie nie startował (i nie wygrał!) FRMDC zeszłej zimy, zdobył trzydzieści sześć ważnych punktów w wyścigu o tytuł i rozpoczął pojedynek z Tramnitzem. Przez cały wyścig wywierał presję na Tramnitza, a obaj mężczyźni ukończyli wyścig z ponad czterema sekundami przewagi nad trzecim miejscem.
  • Jednym z wydarzeń tego wyścigu są oczywiście pierwsze punkty, ale przede wszystkim... pierwsze w sezonie podium dla Sami Meguetounifa (MP Motorsport). Francuski kierowca, który wystartował z trzeciej pozycji, ukończył wyścig na tej samej pozycji, po tym jak na starcie prawie wyprzedził Antonelliego, a Włoch idealnie zamknął drzwi. Marsylia doskonale rozpoczyna sezon po tym, jak dzień wcześniej uległ kolizji.
  • Różne losy dla jego małych rodaków. Macéo Capietto, który w sobotę zajął już zachęcające 5. miejsce, po raz kolejny zdołał wspiąć się na punkty, zajmując 7. miejsce. Owen Tangavelou (Trident) i Victor Bernier (MP Motorsport) zajęli 15. i 16. miejsce.
  • Wyścig charakteryzował się krótką neutralizacją po tym, jak kierowca Saintéloc Racing, Lucas Medina, wypadł z toru. Niewiele zmian w czołowej 10-tce w porównaniu do kolejności startowej. Pomimo nalegania na wyprzedzenie i usunięcia szykany, niestety w ten weekend wyprzedzanie nie było zbyt liczne.